Toronto končal niz Caroline in nadaljeval svojega

Hokej 7. Nov 20227:14 0 komentarjev

Ljubitelji najmočnejše hokejske lige na svetu so v noči na ponedeljek lahko spremljali le tri obračune, na vseh so slavili gostje. Za uvod je v New Yorku Detroit ugnal Rangers, nato pa sta do zmag prišla še Toronto in Florida. Anže Kopitar je tokrat počival, nova tekma pa ga čaka v sredo zjutraj po slovenskem času.

Najbolj izenačen obračun večera so gledalci tokrat spremljali v Madison Square Gardnu v New Yorku. Domači Rangers so srečanje z rdečimi krili iz Detroita odlično odprli in v prvi tretjini povedli z 2:0. Gostje so na podoben način odgovorili v drugih 20 minutah, tako da sta ekipi na drugi odmor odšli izenačeni (2:2).

Ker golov v zadnji tretjini ni bilo, je o zmagovalcu odločal podaljšek. V njem je v 3. minuti ob power-playu zadel Čeh Dominik Kubalik in poskrbel, da so gostje prišli do tretje zaporedne zmage, New York pa je drugič v nizu izgubil. Detroit je v boju pred tekmo izenačenih ekip zdaj s točko prednosti pred tekmeci na 4. mestu Vzhoda, hokejisti iz velikega jabolka pa so osmi.

Odločilni gol Kubalika:

Tudi na obračunu med Carolino in Torontom so se prvega vodstva veselili domačini, a zmaga je pripadla gostom. Hurricanes so povedli v prvi tretjini, Maple Leafs pa so odgovorili šele ob koncu druge tretjine in v tretji ter prišle do zmage s 3:1. Za Carolino je to prvi poraz po štirih zaporednih zmagah, na drugi strani pa so Kanadčani slavili še tretjič v nizu in se tekmecu pri vrhu vzhodne konference približali le na točko zaostanka.

Največ golov pa so gledalci videli na obračunu Anaheima in Floride. Panterji so po prvi tretjini na gostovanju vodili z 2:0, a so se domači vrnili in v drugem delu tekme izenačili. V zadnji so bili hokejisti z jugovzhoda ZDA vendarle znova boljši in so s tremi zadetki odločili zmagovalca (5:3). Dvakrat je bil natančen Sam Reinhart, gol in tri podaje pa je vpisal Brandon Montour, s čimer je Florida na lestvici sedma, a le tri točke za drugo ekipo Vzhoda, New Jerseyjem.