Biki privezani, Dončić prekinil čarobni niz

Košarka 12. Mar 20245:16 0 komentarjev
Luka Dončić

Dallas Mavericks so sinoči v ligi NBA igraje opravili s čikaškimi biki, kultno franšizo v gosteh odpravili s 127:92, pri čemer je bil najboljši igralec tekme spet slovenski zvezdnik Luka Dončić. Žal je prekinjena serija zaporednih tekem s 30 točkami, pri čemer bi Luka zraven vpisal še (vsaj) po 10 skokov in asistenc.

Dončić je v statistiko vpisal 27 točk, 12 skokov in 14 asistenc, tri točke za nadaljevanje niza pa bi lahko dosegel v zadnjih minutah, a ga je zaradi odločene tekme trener Jason Kidd raje posadil na klop.

Priložnost za fante s klopi

Srečanje je bilo odločeno že po treh četrtinah. Mavericks so že po prvi četrtini povedli z visokih 28 točk naskoka (44:18), in čeprav je domačim zaostanek do glavnega odmora uspelo oklestiti na minus dvajset (42:62), so Luka in soigralci pred zadnjim delom pobegnili na neulovljivih 34 prednosti (98:64).

Poleg slovenskega asa sta v vrstah Dallasa blestela še center Dereck Lively (22 točk) in Daniel Gafford (20). V zadnji četrtini so se lahko pri obeh ekipah razigrali vsi igralci, vsaj točko je tokrat vpisalo kar 24 košarkarjev.

Luka je po tekmi izmenjal nekaj besed s črnogorskim krilnim centrom Nikolo Vučevićem; FOTO: Profimedia

Za Chicago jih je največ zbral Turek Onuralp Bitim (17).

Dončić je sinoči vpisal že sedmo zaporedno tekmo s “trojnim dvojčkom” in čeprav je šel zgoraj navedeni niz rakom žvižgat, je slovenski reprezentant vseeno podaljšal serijo tekem z vsaj 20 doseženimi točkami ob “triple double” učinku.

S tem je izenačil dosežek, ki sta mu bila v preteklosti kos le Oscar Robertson in Michael Jordan.

Poleg tega se je prva violina Dallasa sinoči zavihtela na drugo mesto po zadetih trojkah v zgodovini franšize Mavericks (1141). Pred njim je le še Nemec Dirk Nowitzki, ki jih je v dresu Teksašanov skozi obroč spravil skoraj 2000.

Košarkarskima legendama se bo skušal Luka odlepiti na naslednji tekmi, ki Mavs čaka v noči na četrtek, ko se teksaška zasedba doma meri proti Golden State Warriors.