Celje do zmage proti Bravu, Aluminij presenetil Koper, remi Mure in Maribora

Ljubljana, 26. 11. 2023 17.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
STA, A.M.
2

Nogometaši Brava so v zaostali tekmi 3. kroga Prve lige Telemach doma izgubili proti Celju z 0:2, na tekmi v Murski Soboti, kjer je gostoval Maribor, pa gledalci zadetkov niso videli. Nogometaši Mure in Maribora so se v prestavljenem, 3. krogu državnega prvenstva v Murski Soboti razšli brez golov. Nogometaši Aluminija so v prestavljenem 3. krogu Prve lige Telemach v Kidričevem premagali Koper s 3:2 (2:1).

Nogometaš Celja Žan Karničnik
Nogometaš Celja Žan Karničnik FOTO: Luka Kotnik

Mariborčani, varovanci Anteja Šimundže, nekdanjega trenerja Mure, so v Mursko Soboto prišli trdno odločeni, da na sicer vedno zahtevnem gostovanju osvojijo polni izkupiček. Njihovi navijači ne bodo mogli trditi, da se niso trudili, da niso poizkušali, zagotovo pa bodo zaradi tega še bolj razočarani. Kljub izraziti premoči v posesti žoge njihovi ljubljenci niso pokazali prav nič kreativnosti oziroma domišljije, priložnosti si praktično niso ustvarili.

Statistika tekme Mura – Maribor
Statistika tekme Mura – Maribor FOTO: Sofascore.com

Celje do prepričljive zmage

V uvodnih minutah so bili Celjani nekoliko podjetnejši, za zgodnje vodstvo pa so izkoristili svojo prvo resnejšo priložnost v sedmi minuti. Po predložku po tleh se je žoga odbila do samega Žana Karničnika, ta pa je premagal domačega vratarja Matijo Orbanića. V 18. minuti so prvič resneje zapretili domačini, ko je Matej Poplatnik prišel v kazenski prostor Celja, a je v zadnjem trenutku dobro posredoval Damjan Vuklišević. Dvoboj se je nato le bolj razživel. Denis Popović je najprej streljal čez domača vrata, minuto zatem pa je nevarno z glavo po predložku Marka Španringa poskušal Poplatnik, a bil nenatančen. Tik zatem je streljal še Jakoslav Stanković, a je njegov strel ubranil Matjaž Rozman. Po pol ure igre so imeli nogometaši iz knežjega mesta krasno priložnost za povišanje prednosti, ko je po poskusu Karničnika nogo pred vrati Brava podstavil Vuklišević, a se je izkazal Orbanić. Nato je prek vrat meril še Mark Zabukovnik, na drugi strani je z velike razdalje sprožil kapetan Gašper Trdin, a je žogo v kot odbila celjska obramba.

Tudi drugi polčas so Celjani bolje začeli, najprej je Luka Bobičanec streljal naravnost v Orbanića. V 56. minuti je še enkrat več poskusil Popović, tudi tokrat je ciljal precej prek gola. V 62. minuti je po predložku Bobičanca sam ostal Vuklišević, a se je znova izkazal Orbanić. Pri minimalnem vodstvu celjske zasedbe je ostalo tudi dve minuti kasneje, ko je mimo vrat streljal Edmilson. V nadaljevanju je najprej Bobičanec streljal kar neposredno s kota, toda Orbanić je bil pripravljen. Naslednjo akcijo je zaključil Julien Lamy, a spet neuspešno. Tik zatem je po napaki Karničnika sledil protinapad Brava, a je bil po strelu Poplatnika na mestu Rozman. Slednji je Celje znova rešil le nekaj trenutkov kasneje, ko je zaustavil še strel Lana Hribarja. Celjani so preživeli najnevarnejše trenutke Brava, nato pa sami krenili v protinapad, ki ga je izvrstno zaključil Nino Kouter, povišal na 2:0 in odločil tekmo v Šiški.

Aluminij presenetil Koper

Nogometaši Kopra so na gostovanju v Kidričevem zabeležili drugi zaporedni poraz. Po domačem proti Domžalam so tokrat vknjižili še prvi prvenstveni neuspeh na gostovanjih. Priznati so morali premoč Aluminiju, ki si je po petih tekmah vendarle zagotovil poln izkupiček.

Koprčani so tekmo dobro začeli, tudi povedli, nato pa še do odmora dovolili domačim preobrat. Ker v drugem delu kljub premoči niso prišli do izenačenja, se je njihov zaostanek za vodilnima ekipama prvenstva še povečal. Na tretjem mestu za Celjem zaostaja devet, za Olimpijo pa štiri točke.

Tekma je bila dokaj dinamična, ekipi sta se izkazali z realizacijo, saj sta izkoristili večino večjih priložnosti. Koprčane je v 14. minuti v vodstvo popeljal Nik Omladič, ki je izkoristil natančen predložek Mihaela Pavlovića in z glavo premagal vratarja Jana Petka, potem ko so se gosti za kratek čas postavili v obrambo, pa so bili takoj kaznovani.

Po lepi akciji Sandra Jovanovića in Gala Gorenaka na desni strani kazenskega prostora je Tin Matić v 22. minuti najprej poskusil s strelom s peto, ta poskus mu je vratar Jan Koprivec, v drugem poskusu pa je bil hrvaški napadalec natančnejši.

Le šest minut pozneje je Koprivčevo mrežo zatresel še njegov rojak, soimenjak in branilec s podobnim priimkom, Martić. Po prostem strelu, ki ga je izvedel Jovanović, je v kazenskem prostoru Rok Schaubach preskočil gostujočo obrambo, ta je v gneči prišla do Martića, branilec se je pred vrati dobro znašel in poslal žogo v mrežo.

Na začetku drugega dela so gledalci videli nekaj strelov od daleč, prva večja priložnost pa se je ponudila Tomislavu Jagiću, po njegovem strelu se je izkazal Koprivec.

Kar ni uspelo Hrvatu, pa je v 78. minuti uspelo Schaubachu. Mladi branilec je bil po kotu spet najvišji v kazenskem prostoru, tokrat pa ni podajal, ampak je dovolj natančno streljal.

Gosti so se z golom Mateja Palčiča sicer vrnili, imeli v zadnjih naletih še nekaj priložnosti, najlepšo pa je zapravil Bede Osuji. Nigerijec ni izkoristil velike napake vratarja Petka, slednjega je rešil Aleksandar Zeljković, ki je strel napadalca blokiral.

Koper bo v naslednjem krogu gostoval v Celju, Aluminij pa v Rogaški.