Hišna preiskava v znani lucijski rezidenci

Pri znanem lucijskem hotelu, ki je bil včasih družinski penzion, stoji nova tabla z novim imenom. Namesto Rezidenca Čeligo se zdaj imenuje Rezidenca Andre, prav s spremembo lastništva so povezani spori med nekdanjimi lastniki, družino Čeligo in Ekaterino Solomentsevo. Včeraj so v rezidenci policisti opravljali hišno preiskavo. Na policiji podrobnosti ne razkrivajo.

  Koprski  kriminalisti  so včeraj  v rezidenci opravljali  hišno  preiskavo.
Koprski kriminalisti so včeraj v rezidenci opravljali hišno preiskavo.  

LUCIJA > Domačini so včeraj pri znani lucijski rezidenci opazili več policijskih vozil, tam je bilo tudi številno policijsko moštvo, poleg uniformiranih policistov so se tja pripeljali tudi kriminalisti.

Na koprski policijski upravi so bili z informacijami o dogajanju v Luciji včeraj še skopi. Potrdili so le, da so na območju piranske policijske postaje izvajali nekatere aktivnosti, v katere je bilo vključenih več policistov in kriminalistov. Več naj bi bilo znanega, ko bodo kriminalisti končali z delom.

V ozadju dogajanja naj bi bil spor med nekdanjimi lastniki rezidence, družino Čeligo in podjetjem Malbert, ki je v lasti Ekaterine Solomentseve, ki je v slovenski Istri znana po več nepremičninskih poslih. Policisti naj bi preiskovali več kaznivih dejanj, torej samovoljo, veliko tatvino in menda tudi kršitev tajnosti občil. Povod za preiskavo naj bi bila kazenska ovadba Čeligovih.

Odvetnica Sanja Šega iz odvetniške družbe Čeferin je potrdila, da so v imenu družine Čeligo spisali kazensko ovadbo po tem, ko jih je nova lastnica rezidence lani jeseni na grob način izselila iz stavbe. “Prišla je s hrvaško varnostno službo, Čeligovi so ostali brez osebnih stvari, oblačil, dokumentov,” nam je pojasnila odvetnica.

Po ovadbi so primer prevzeli kriminalisti in tožilstvo. Na pristojnem sodišču so kriminalisti nato dobili odredbo za hišno preiskavo, s katero so včeraj potrkali na vrata lucijske rezidence. Odvetnica Sanja Šega nam je še pojasnila, da so brez svojih stvari ostali tudi gostje, ki so bili lani jeseni v rezidenci. Poudarja, da za izselitev obstaja tudi sodna pot. Čeligovi so, kot je povedala, novi lastnici poslali tudi poziv, naj jim vrne stvari, a niso bili uspešni.

Odvetnica Ekaterine Solomentseve Viktorija Švarc Badovinac pa je povedala, da ni nobenega utemeljenega suma za omenjena kazniva dejanja in da je odredba sodišča za hišno preiskavo preuranjena, saj je brez kakršnih koli dokazov.

Poudarila je, da je podjetje njene stranke zgradbo kupilo od banke Intesa Sanpaolo. Banka pa je postala lastnik objekta po tem, ko ga je kupila v stečajnem postopku. Že takrat je imela banka pravnomočno sodbo za izpraznitev penziona in je Čeligove izselila, je na splošno znane podatke spomnila odvetnica. V banki so bili takrat deležni številnih kazenskih ovadb, a tožilstvo je vse zavrglo, je dodala odvetnica: “Čeligovi pa so se takrat na silo vselili.”

“Očitno želijo ponoviti zadevo,” je glede ovadbe proti svoji stranki dejala odvetnica Viktorija Švarc Badovinac. Poudarila je, da je njena stranka nepremičnino Rezidenco Čeligo kupila po javno objavljeni ponudbi banke Intesa Sanpaolo in jo pošteno plačala. sp


Najbolj brano