Drugi športi

Verstappen s prvega startnega mesta v Kanadi

Montreal, 19. 06. 2022 00.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nizozemec Max Verstappen bo nedeljsko dirko formule 1 v Montrealu za VN Kanade začel s prvega startnega mesta. Branilec naslova svetovnega prvaka in vodilni v letošnjem točkovanju je v finalnem krogu na dirkališču Gilles Villeneuve po hudem kvalifikacijskem boju prišel do najboljšega položaja.

Max Verstappen
Max Verstappen FOTO: AP

Štiriindvajsetletnemu Verstappnu iz moštva Red Bull bo družbo v prvi startni vrsti delal španski veteran, 40-letni Fernando Alonso, ki se je z dirkalnikom Alpine presenetljivo zavihtel na drugo mesto. Tretji v kvalifikacijah je bil Španec Carlos Sainz (Ferrari) in četrti rekorder po številu naslovov svetovnega prvaka Britanec Lewis Hamilton (Mercedes).

Nesrečo je tokrat na spolzkem asfaltu doživel Mehičan Sergio Perez, drugi v skupnem seštevku za SP, ki je kot 13. nato tudi predčasno odstopil. Tretji v točkovanju je Monačan Charles Leclerc (Ferrrari), ki pa je bil prisiljen menjati številne dele motorja, zato bo nedeljsko dirko, ki se bo začela ob 20. uri, začel z zadnjega mesta. Po 15. mestu je Leclerc predčasno končal kvalifikacije.

V točkovanju za SP ima Verstappen 150 točk, Perez 129 in Leclerc 116.