Vrhunci Ligue 1: Mbappe igral le prvi polčas, Elsner izgubil četrtič zapored

Ljubljana, 04. 03. 2024 17.28 |

M.D., STA
0

Nogometaši Monaca in Paris Saint-Germaina so odprli 24. krog francoske lige. Derbi tretje- in prvouvrščene ekipe se je končal brez golov. Slovenskemu nogometnemu strokovnjaku Luki Elsnerju v zadnjih krogih francoskega prvenstva ne gre po načrtih. Njegov Le Havre je v 24. krogu zabeležil četrti zaporedni poraz, na gostovanju je z 0:1 izgubil pri Brestu. Vse zadetke in priložnosti si lahko ogledate spodaj.

Ekipa Luke Elsnerja je v krizi, saj ni zmagala že od 14. januarja oziroma 18. kroga. Slabi rezultati se seveda poznajo na lestvici, Le Havre je padel na 15. mesto, njegova prednost pred predzadnjim Metzem, ki je danes z 2:0 v gosteh premagal Nantes, znaša le še štiri točke. V Brestu ga je "pokopal" gol Pierra Lees-Melouja v 34. minuti.

Na obračunu Monaca in Paris Saint-Germaina so v posesti žoge prevladovali Parižani, medtem ko je bila statistika v številu strelov precej izenačena. Wissam Ben Yedder je za Monačane celo zadel v prvem polčasu, a so sodniki zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Pri Parižanih je Kylian Mbappe igral le v prvem polčasu, kot je že po prejšnji tekmi pojasnil Luis Enrique, se mora ekipa prej ali slej navaditi na igranje brez prepričljivo najboljšega strelca lige, ki po sezoni zapušča Pariz.

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe FOTO: AP

V podobno slabi formi kot Le Havre je tudi ekipa Nice, ki ni zmagala že na zadnjih petih tekmah, na katerih je dvakrat remizirala in trikrat izgubila. Zadnji, ki jo je premagal, je bil danes Toulouse, ki je bil na domačem igrišču boljši z 2:1. Po prvem polčasu so gosti vodili, a je domačim v drugem uspel preobrat.

Montpellier in Strasbourg sta igrala 2:2, vsi goli so padli v drugem polčasu, Le Havre pa je prehitel tudi Lorient, ki je presenetljivo z 2:1 zmagal v Rennesu.