Drugi športi

Rola uspešno začel kvalifikacije na OP ZDA

New York, 26. 08. 2021 08.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno začel kvalifikacije na odprtem teniškem prvenstvu ZDA v New Yorku. V uvodnem krogu je po uri in 11 minutah igre ugnal Kazahstanca Dmitrija Popka s 6:2 in 7:5. V drugem krogu se bo pomeril z Italijanom Gianom Marcom Moronijem.

Blaž Rola, 179. igralec sveta, je tri mesta nižje uvrščenega Kazahstanca nadigral v prvem nizu, ki ga je dobil z odvzemom servis. Bolj izenačena sta bila igralca v drugem, ko je slovenski igralec do prve priložnosti za "break" prišel v 12. igri, jo izkoristil in se uvrstil v nadaljevanje. Glavni del turnirja na odprtem prvenstvu ZDA se bo začel v ponedeljek. Za uvrstitev v žreb glavnega turnirja bo moral Rola premagati še dva nasprotnika.

Blaž Rola si je z zmago že zagotovil nagrado 20.000 dolarjev (približno 17.000 evrov) FOTO: Shutterstock

V prvem krogu kvalifikacij je izpadel Blaž Kavčič, ki je pri rezultatu 1:6, 0:2 predal dvoboj Argentincu Marcu Trungellitiju.