Srbi bodo hitro pozabili slabo igro, saj se veselijo prvega EP po 24 letih

Leskovac, 19. 11. 2023 17.23 |

Srbska nogometna reprezentanca je v zadnjem krogu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu potrdila vozovnico za Nemčijo. V Leskovcu so domači reprezentanti proti Bolgariji remizirali z 2:2 in si zagotovili drugo mesto v kvalifikacijski skupini G. Na tekmi je bil prisoten tudi predsednik Uefe Aleksander Čeferin.

Iz te skupine je že po četrtkovih tekmah na prvenstvo stare celine napredovala reprezentanca Madžarske. Ta je danes po preobratu premagala Črno goro (3:1), ki je pred zadnjim krogom še imela teoretične možnosti za preboj na EP skozi kvalifikacije.

Po hitrem zadetku Srbije proti Bolgariji, za katerega je v 17. minuti s svojim prvim golom za reprezentanco poskrbel Miloš Veljković, je bila naloga Črnogorcev le še težja. Ti so sicer proti Madžarom povedli v 36. minuti, ko je zadel Slobodan Rubežić.

V drugem polčasu je v Budimpešti z dvema zadetkoma v razmaku minute Madžarom vodstvo zagotovil Dominik Szoboszlai (67., 68. minuta), končni izid pa je postavil Adam Nagy tik pred koncem dvoboja.

Tudi Bolgari so v drugem polčasu pripravili preobrat in dvakrat zadeli med 59. in 69. minuto prek Georgija Ruseva in Kirila Despodova. Varovanci Dragana Stojkovića so premoč na zelenici unovčili v 82. minuti, ko je prav tako prvi zadetek za izbrano vrsto dosegel Srđan Babić in postavil končni izid 2:2.

Srbska nogometna reprezentanca
Srbska nogometna reprezentanca FOTO: AP

Madžari so po osmih tekmah v skupini G zbrali 18 točk, Srbi 14, Črnogorci pa so ostali pri 11 točkah. Litva in Bolgarija sta zasedli četrto in peto mesto s šestimi oziroma štirimi točkami.

Če je Madžarom preboj na EP uspel tretjič zapovrstjo, so v Srbiji na to čakali vse od leta 2000. Takrat se je ZR Jugoslavija v skupinskem delu EP na Nizozemskem in v Belgiji pomerila tudi proti Sloveniji (3:3).

Tudi slovenska izbrana vrsta 24 let čaka na prvenstvo stare celine, odločilni neposredni dvoboj proti Kazahstanu pa jo v tem pogledu v skupini H čaka v ponedeljek ob 20.45. Za varovance Matjaža Keka bo dovolj že točka proti neposrednim tekmecem.

Srbija - Bolgarija
Srbija - Bolgarija FOTO: Sofascore.com

Danes bodo na sporedu še tekme v skupinah A, F in J, kjer pa so potniki v Nemčijo že znani. To so Španija in Škotska iz skupine A, Belgija in Avstrija iz skupine F ter Portugalska in Slovaška iz skupine J.

Danes bosta ob 18. uri tekmi Belgija - Azerbajdžan in Švedska - Estonija, ob 20.45 pa Škotska - Norveška in Španija - Gruzija ter Portugalska - Islandija, Lihtenštajn - Luksemburg in BiH - Slovaška.