Uroš Zorman slovenska rokometna reprezentanca

Petek, 30. 12. 2022, 10.08

pripravljalna tekma

Mladi Slovenci do zanesljive zmage v Srbiji

slovenska rokometna reprezentanca, trening, rokomet splošna, rokometna žoga | Mladi Slovenci so na prijateljski tekmi zanesljivo premagali mlado srbsko reprezentanco. | Foto Grega Valančič/Sportida

Mladi Slovenci so na prijateljski tekmi zanesljivo premagali mlado srbsko reprezentanco.

Moška članska B-reprezentanca je na četrtkovem gostovanju v Stari Pazovi na prijateljskem obračunu visoko, z 38:27, premagala srbsko B-reprezentanco.

slovenska rokometna reprezentanca, priprave SP Uroš Zorman
Sportal Zorman zbral "mešano zasedbo": Po napornem uvodu jih bomo skušali kar najbolj napolniti z energijo

Mladi Slovenci so obračun na severu Srbije začeli brezkompromisno ter z zadetkoma Tima Cokana in vmesnim Timoteja Grmška po treh minutah vodili s 3:0. Srbi so v nadaljevanju v istem časovnem obdobju rezultat hitro poravnali, v osmi minuti pa prvič povedli (6:5).

Gostitelji so zadnjič izenačili v 12. minuti (9:9), nato pa so Slovenci prestavili v višjo prestavo ter stopili v ospredje. Do 24. minute so z ekipno igro dosegli delni niz 10:2 za vodstvo z 19:12, prednost pa v nadaljevanju suvereno zadržali.

Polčas so dobili s 24:15, Srbiji pa se do konca tekme na bližje kot osem zadetkov zaostanka ni uspelo približati.

B-reprezentanco Slovenije so v Srbiji sestavljali vratarja Gal Gaberšek in Alen Skledar, krilni igralci Staš Slatinek JovičićUrban PippMatic PippTim Cokan, zunanji igralci Uroš MilićevićMatevž ŽagarPeter ŠiškoTilen StrmljanMarko KotarGrega Krečič in Timotej Grmšek ter krožni napadalci Darko StojnićJernej Drobež in Lan Grbić, so sporočili z Rokometne zveze Slovenije.