[2]
181466

Bayernu se generalka ni posrečila, Šeškovi Biki zapravili dva zadetka prednosti (VIDEO)

Avtor: Kenny Jan
13. 1. 2023, 20.32

Bayern Munchen je odigral svoje prvo in edino pripravljalno srečanje, preden se prihodnji petek popolnoma posveti izzivom v spomladanskem delu Bundeslige. Nasproti mu je stal Benjamin Šeško s svojim RedBull Salzburgom, ki je prikazal dober, predvsem pa borben obraz. Tekma se je končala s prijateljskim izidom 4:4, bi pa precej več lahko od obračuna odnesli Avstrijci in ne Nemci, kot je bilo morda sprva pričakovati.

Julian Nagelsmann je, kot obljubljeno, od prve minute ponudil priložnost svojim najboljšim posameznikom, ki jih lahko pričakujemo tudi v udarni enajsterici na gostovanju pri Leipzigu prihodnji petek. Leroy Sane je že na začetku tekme izkoristil zaupanje in s kirurško natančnim strelom po protinapadu prinesel ‘Bavarcem’ prednost.

Slednja ni trajala dolgo. Bayern je še naprej vršil pritisk in tako omogočil Salzburgu precej prostora za protinapade. Enega od teh je izkoristil Sekou Koita. Blizu je bil tudi Benjamin Šeško, a se je napadalec iz Malija odločil, da bo sam zaključil akcijo.

Video is not available for your country.

Na začetku drugega polčasa je Salzburgov trener Matthias Jaissle zamenjal celotno enajsterico, kar pomeni, da je slovenski napadalec ostal brez zadetka. A Avstrijcem se je rotacija izplačala, saj so takoj prišli do dveh zadetkov in Bayern za nekaj časa povsem stisnili v kot. Natančna sta bila Karim Konate in Noah Okafor.

Bayern pa se ni predal in dokazal, zakaj spada med najboljše evropske ekipe. V 60. minuti so priložnost dobili vsi rezervisti, ki so preko Arijona Ibrahimovića, Kingsleyja Comana in Mathysa Tela prišli do popolnega preobrata. Vendar zadnjo besedo na tekmi je imel Salzburg in zgolj minuto po zadnjem prejetem zadetku postavil končni izid 4:4. Priboril ga je že prej omenjeni Okafor.

Za Bayern se sedaj začenja zares. Že v petek v sklopu Bundeslige gostuje pri Leipzigu. Tekmo si boste od 20.25 dalje lahko ogledali samo na programu Š1!

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več