Kanadčanke so bronu iz Ria in Londona 2016 dodale najžlahtnejšo odličje - zlato olimpijsko medaljo. Foto: Reuters

Po rednem delu in podaljških je bil izid 1:1.

Švedinje so dobile prvi polčas finala z 1:0. V 34. minuti je zadela prva napadalka Švedske Stina Blackstenius. Sredi drugega polčasa so Kanadčanke izenačile s pomočjo najstrožje kazni, ki jo je suvereno izvedla Jessie Fleming.

Do konca rednega dela je ostalo pri 1:1, zato je sledil podaljšek. V tem posebno nevarno ni bilo, pri Švedinjah je v prvem delu podaljška v 104. minuti od daleč poskusila Jonna Andersson, pri Kanadčankah pa je v 112. s strelom z glavo zgrešila Jordyn Huitema.
Ob koncu 117. in začetku 118. minute so Švedinje povzročile malce panike v kazenskem prostoru tekmic, ko so trikrat prišle do strela, toda Kanadčanke so vse pravočasno blokirale. Le malce pozneje je povsem osamljena do strela z glavo prišla Lina Hurtig, a je zgrešila cilj.

Sledile so enajstmetrovke, pri katerih je prihajalo do preobratov, po petih serijah sta bili ekipi izenačeni na 2:2, Jonna Andersson je nato zapravila svoj strel, za Kanado pa je odločilnega zadela Julia Grosso.

Bron so po dramatični tekmi za tretje mesto v četrtek osvojile Američanke, ki so s 4:3 premagale Avstralke.