Po hudi poškodbi kolena se je Zlatan Ibrahimović vrnil na zelenice in v četrtem nastopu dosegel prvi gol sezone. Zgodovinski zadetek, s katerim je podrl rekord Alessandra Costacurte iz maja 2007, ki je v italijanskem prvenstvu na tekmi proti Udineseju prav tako zadel z bele točke, ko je bil star 41 let in 25 dni. Tudi pred 16 leti so na koncu slavili Videmčani: s 3:2 sredi Milana. Foto: EPA

Ob izteku prvega polčasa večerne sobotne tekme 27. kroga v italijanskem nogometnem prvenstvu je posredoval VAR zaradi suma, da je Jaka Bijol igral z roko v lastnem kazenskem prostoru. Po dolgem pregledu iz vseh zornih kotov si je še sam glavni sodnik Daniele Doveri ogledal sporno akcijo, v kateri je žoga po odboju od prsi rahlo zadela roko osrednjega branilca Udineseja, zaradi česar je bila dosojena 11-m. Odločitev je razburila Udinese, zlasti trenerja Andrea Sottila, ki je izgubil živce in bil posledično izključen.

Ibrahimović je v Serii A zadel po dolgih 430 dneh. Prvi gol v italijanskem prvenstvu  je Šved dosegel pred 19 leti, ko je Ajax zamenjal za Juventus. V Italiji je igral tudi za Inter. Foto: EPA
Ibrahimović je v Serii A zadel po dolgih 430 dneh. Prvi gol v italijanskem prvenstvu je Šved dosegel pred 19 leti, ko je Ajax zamenjal za Juventus. V Italiji je igral tudi za Inter. Foto: EPA

Ibrahimović v zgodovino s ponovljeno 11-m

K beli točki je pristopil kapetan Milana, ki se je pred nekaj tedni šele vrnil na igrišča. Zlatan Ibrahimović je udaril, a se je proslavil domači vratar Marco Silvestri. Tekma se je že nadaljevala, ko je VAR še enkrat posredoval. Prehitro je v 16-m prostor stekel domači napadalec Beto in 11-m je bila ponovljena. V drugo je bil Ibrahimović suveren, izbral je drugo smer in s silovitim udarcem dvignil žogo za izenačenje na 1:1.

Čez dve minuti Udinese znova povedel

Vendar sta zgodovinski trenutek in gol 41-letnega Šveda uspavala Milančane, ki so v sodnikovem dodatku pozabili na obrambo. Udinese je s hitro akcijo povedel še pred iztekom prvega polčasa: Isaac Success je z leve strani pred vrati našel partnerja v napadu Beta, ki je med četverico igralcev Milana zadel za 2:1.

Dvojno posredovanje VAR-a, izključitev trenerja in izenačenje Milana na 1:1 niso iztirili igralcev Udineseja, ki so z drugo zaporedno zmago nakazali, da bi lahko še lovili prvo šesterico in igranje v Evropi. Foto: EPA

Šokirani Milan je bil v drugem polčasu neprepoznaven in daleč od ekipe, ki jo čaka četrtfinale Lige prvakov z Napolijem, ki je tako rekoč že novi prvak Italije. V 70. minuti je Kingsley Ehizibue potrdil zmago Udineseja in na tribunah Friulija se je lahko začelo slavje ob sladki zmagi nad velikanom iz Lombardije.

Visoko vodstvo s 3:1 je pomagal zadržati tudi drugi slovenski reprezentant pri Udineseju Sandi Lovrić, ki je v igro vstopil v 74. minuti.

Kostić zadel za prestižno zmago Juventusa
Inter je na nedeljski večerni tekmi izgubil proti Juventusu z 0:1. Odločilni zadetek je v 23. minuti po akciji Dušana Vlahovića in Adriena Rabiota dosegel Filip Kostić, ki je z diagonalnim strelom z levo nogo zatresel mrežo.

Inter je po še tretjem porazu na zadnjih štirih tekmah zdaj tretji na lestvici, Juventus pa je ostal sedmi, vendar bi bil na drugem mestu, če ne bi prejel kazni 15 točk.

Filip Kostić je sredi prvega polčasa dosegel edini zadetek na San Siru. Foto: Reuters

Zaccagni junak rimskega derbija
Tudi rimski derbi je bil izjemno napet, dobili pa so ga nogometaši Lazia z 1:0. Odločilni trenutek se je zgodil že v 32. minuti tekme, ko je Brazilec v vrstah Rome Roger Ibanez prejel drugi rumeni karton, tako da je bila v nadaljevanju ekipa Joseja Mourinha v podrejenem položaju.

Mattia Zacagni je zagotovil Laziu drugo zmago na mestnih derbijih v tej sezoni. Navijači so bili navdušeni, saj sinjemodri že dolgo časa niso bili na drugem mestu. Foto: EPA

V 65. minuti je Mattia Zaccagni z leve strani spretno pospravil žogo v malo mrežico. Roma je sicer izenačila takoj v naslednjem napadu. Strelec je bil Casale, a je videosodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Do konca se izid ni spremenil, tako da je Lazio še drugič v tej sezoni premagal mestnega tekmeca.

Črnigoj vprašljiv za reprezentančni zbor

Salernitana je brez poškodovanega Domna Črnigoja, ki je tudi vprašljiv za reprezentančni zbor pred začetkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024, proti Bologni igrala 2:2. Domača ekipa je dvakrat vodila, toda Bologni je točko priigral Haralampos Likojanis v 73. minuti.