Ob odsotnosti Janje Garnbret najboljša Slovenka Katja Debevec

Drugi športi 4. Maj 202412:13 0 komentarjev
Janja Garnbret

Športni plezalci so se zbrali v Salt Lake Cityju in v olimpijskem mestu iz leta 2002 na tekmi svetovnega pokala opravilu s kvalifikacijami na balvanih. Najboljša v slovenski reprezentanci je bila Katja Debevec na devetem mestu in se je uvrstila v polfinale, kjer bo tekmovala tudi Lucija Tarkuš po 16. mestu v kvalifikacijah.

Timotej Romšak je bil 15. in se je tudi uvrstil v polfinale. Julija Kruder je končala na 28. med 55 plezalkami. Na 25. med 62 tekmovalci je bil Gregor Vezonik, 33. pa Matic Kotar.

V kvalifikacijah sta bila prva Avstrijec Jan Luca Posch in Japonec Sohta Amagasa, med plezalkami pa je bila najboljša Američanka Natalia Grossman, nekdanja svetovna prvakinja (2021).

Najboljša športna plezalka sveta Janja Garnbret bo pred olimpijskimi igrami v Parizu nastopila le na treh izbranih tekmah. Naslednja jo čaka šele konec junija v Innsbrucku, ko bosta od 26. do 30. junija na sporedu preizkušnji na balvanih in v težavnosti.