Inter po zmagi v Firencah znova na vrh Serie A

Rim, 28. 01. 2024 23.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nogometaši milanskega Interja so po zmagi v Firencah z 1:0 v 22. krogu znova na prvem mestu v italijanskem prvenstvu. Zasedba iz lombardijske prestolnice ima točko več od drugouvrščenega Juventusa, ki se je v soboto v Torinu s predzadnjim Empolijem razšel 1:1.

Za Inter, ki bo čez teden dni na San Siru gostil Juventus in ima v dobrem še zaostalo tekmo proti Atalanti iz Bergama, je v prestolnici Toskane edini gol dosegel Lautaro Martinez.

Argentinski napadalec je v tej sezoni dosegel že 19 golov in je na prvem mestu, drugouvrščeni Srb Dušan Vlahović (Juventus) je dosegel 12, tretjeuvrščeni Francoz Olivier Giroud (Milan) pa deset zadetkov.

V 74. minuti je Yann Sommer - po posredovanju VAR-a zakrivil enajstmetrovko, a švicarski vratar v milanski ekipi se je odkupil za svojo napako in zanesljivo ubranil strel Argentinca Nicolasa Gonzaleza.

Statistika tekme Fiorentina - Inter
Statistika tekme Fiorentina - Inter FOTO: Sofascore.com

V nedeljo so bile še štiri tekme. V Rimu sta se Lazio in Napoli razšla brez golov, Verona in Frosinone z 1:1, Monza je z golom Andrea Colpanija premagala Sassuolo z 1:0, Genoa pa je bila boljša od Lecceja z 2:1. Za zasedbo iz Ligurije sta zadela Mateo Retegui in Ganec Caleb Ekuban, za ekipo iz Apulije pa Črnogorec Nikola Krstović.

Stara dama iz Torina se je na sobotnem dvoboju proti Empoliju nadejala trem, osvojila pa je le točko. Kljub izključitvi poljskega napadalca Arkadiusza Milika v 18. minuti je povedla v začetku drugega polčasa po golu Srba Dušana Vlahovića, izenačujoči zadetek pa je sredi drugega dela za ekipo iz Toskane dosegel Tommaso Baldanzi.

Udinese je ta dan v Bergamu izgubil proti Atalanti z 0:2. Sandi Lovrić je za ekipo iz Furlanije igral do 80. minute, Jake Bijola pa zaradi poškodbe ni bil v njenem kadru. Za trenutno četrtouvrščeno zasedbo serie A iz Bergama sta zadela Rus Aleksej Mirančuk in Gianluca Scamacca.

Milan in Bologna sta se na San Siru razšla z 2:2. Za Milančane je oba gola dosegel Anglež Ruben Loftus-Cheek, za Bolonjčane pa Nizozemec Joshua Zirkzee in Riccardo Orsolini.

Torino je na petkovi uvodni tekmi 22. kroga na Sardiniji zmagal z 2:1, v ponedeljek pa bo Salernitana gostila Romo.