Koper v finalu pokala dokazal, zakaj je vodilni v prvenstvu

Nogomet 11. Maj 202220:15 > 23:36 0 komentarjev
slavje
Predlani je Koper komajda obstal v ligi, lani vodstva kluba ni zadovoljil "samo" pokalni naslov. Ambicij Primorcem res nikoli ne manjka. Foto: Uroš Skaza

Nogometaši Kopra so novi pokalni prvaki. V velikem finalu so na krilih Lamina Colleyja in Andreja Kotnika v Celju s 3:1 premagali ljubljanski Bravo in se razveselili že četrte pokalne lovorike. V ženski konkurenci je slavila Olimpija, ki je bila z 1:0 boljša od Ljubljane.

Povsem nov pokal, na katerem ima vsaka od sedmih pokrajin, iz katerih prihajajo klubi v pokalnem tekmovanju, svoj simbol – ob simbolu krovne zveze -, je pripadel Kopru. Ta se je četrtič v zgodovini veselil tovrstnega naslova naslova po sezonah 2005/06, 2006/07 in 2014/15. Bravo pa je v zanj zgodovinskem prvem finalu ostal brez pokala, takisto pa tudi brez evropskih tekmovanj.

Primorci, ki so v tej sezoni v izvrstnem položaju tudi v državnem prvenstvu, kjer imajo dva kroga pred koncem dve točki prednosti pred Mariborom, so se do finala prebili prek Aluminija, Olimpije in Celja, medtem ko so ljubljanski nogometaši, ki jih vodi Dejan Grabić, izločili Gorico, Muro in Domžale.

nogomet

Prvi polčas brez pravih zaključnih strelov

Prvi resnejši strel na tekmi so sprožili Koprčani, od daleč je poskusil Ivan Borna Jelić Balta, vendar je žogo poslal čez gol. Tudi sicer so bili Primorci v teh trenutkih podjetnejši, so pa v 17. minuti prvič poskusili tudi pri Bravu prek Martina Kramariča, ki pa je prešibko streljal.

Na drugi strani je malce zatem poskusil Lamin Colley, Matija Orbanić pa tudi ni imel težkega dela. So pa bili v napadu še naprej aktivnejši Koprčani, a pravih zaključnih strelov ni bilo. Zato pa so do tega prišli Ljubljančani v 39. minuti, ko je poskusil Loren Maružin, po njegovem nizkem strelu pa je dobro posredoval David Adam.

Poplava golov v zaključku

V drugem polčasu so najprej zagrozili spet Koprčani, a žoga po strelu z glavo ni našla pravega cilja. Sicer pa se je nato tekma odvijala po podobnem scenariju kot v prvem polčasu, Koper je imel nekaj več od igre, a pravih nevarnosti za vratarja ni bilo.

nogometaš

V 70. minuti pa so gledalci vendarle videli spremembo izida. Andrej Kotnik je po levi strani prišel v kazenski prostor, oddal žogo v sredino, tam pa jo je v mrežo pospravil Lamin Colley. Tri minute pozneje so Koprčani znova zadeli, ko je Kotnik dvignil žogo čez Orbanića za 2:0, zadetek pa je obveljal po pregledu posnetka.

V 83. minuti so Ljubljančani zmanjšali zaostanek, potem ko je z glavo zadel Gregor Bajde, toda že minuto zatem je goste v kazenskem prostoru malce premešal Colley in dosegel še svoj drugi gol na tekmi za končnih 3:1.

Koper – Bravo 3:1 (0:0)

Arena Z’dežele, gledalcev 2500, sodniki: Vinčić, Klančnik, Vukan.
Strelci: 0:1 Colley (70.), 0:2 Kotnik (73.), 1:2 Bajde (83.), 1:3 Colley (84.).

Bravo: Orbanić, Trontelj, Milić (od 78. Sever), Jakšić, Križan, Kavčič, Kirm (od 46. Kurtović), Nsana, Maružin (od 71. Bajde), Marjanac (od 65. Memić), Kramarič.

Koper: Adam, Rajčević, Žužek, Novoselec, Bručić, Jelić Balta (od 90. Đira), Izata (od 60. Kotnik), Vešner Tičić (od 90. Guberac), Parris (od 78. Šušnjara), Osuji (od 78. Jašaragić), Colley.

Rumeni kartoni: Milić; Jelić Balta, Adam.

KONEC TEKME!

Zadetek Bajdeta in Colleya

84. minuta: GOOOL!!! 3:1 za Koper!!! Primorci so ekspresno odgovorili na prejeti zadetek. Še drugič se je med strelce vpisal Colley, ki je kaznoval neodločnost nogometašev Brava v obrambi.

83. minuta: GOOOL!!! Bravo je znižal zaostanek. Kar ni uspelo Žužku, je Bajdetu, ki je po odličnem predložku z natančnim strelom z glavo premagal Adama.

82. minuta: Nova priložnost za Koper. Z glavo je še tretji gol na tekmi skušal doseči Žan Žužek, a zgrešil vrata Brava.

Zadetek Andreja Kotnika za 2:0:

75. minuta: GOOOL!!! 2:0 za Koper! Obramba Brava je bila znova izigrana. Žužek je z natančno podajo zaposlil Kotnika, ki je zbežal svojemu čuvaju in z atraktivnim lobom povišal vodstvo Kopra.

Zadetek Lamina Colleyja:

70. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Koper! Rezervist Kotnik je na robu kazenskega prostora mojstrsko preigral obrambo Brava, podal do Colleyja, ki je s prefinjenim strelom po tleh premagal Orbanića.

57. minuta: V nadaljevanju gledamo preslikavo prvega polčasa. Veliko je taktične igre na sredini igrišča, ekipi pa si več kot nekaj polpriložnosti nista uspeli ustvariti.

39. minuta: Po napaki Jelića Balte se je do žoge prebil Maružin, stekel v protinapad in streljal, a je njegov poskus po tleh Adam ubranil.

30. minuta: V kazenski prostor Kopra je nevaren predložek poslal Trontelj, a je vratar Adam podajo še pravočasno prestregel.

18. minuta: V kazenski prostor Brava je prodrl Parris, a je žoga po njegovi podaji končala v rokah vratarja Orbanića.

5. minuta: S približno 25 metrov je proti vratom Brava močan strel sprožil Jelić Balta, vendar je meril previsoko.

Začetni postavi:

Koper: Adam, Rajčević, Žužek, Novoselec, Bručić, Jelić Balta, Izata, Vešner Tičić, Parris, Osuji, Colley.

Bravo: Orbanić, Trontelj, Milić, Jakšić, Križan, Kavčić, Kirm, Nsana, Maružin, Marjanac, Kramarić.