Avstrija pretrd oreh za mlado slovensko izbrano vrsto

Wiener Neustadt, 20. 03. 2024 14.16 |

Slovenska reprezentanca do 17 let se je na prvi tekmi elitnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo do 17 let pomerila z gostiteljico Avstrijo. Severni sosedje so se izkazali za boljšega nasprotnika, kar so kronali z dvema zadetkoma in zmago (2:0).

Seznam igralcev U17:

Tai Žnuderl (Braga/POR), Alin Kumer Čelik (Mura), Žan Petrovič (Mura), Arman Durmiši (Koper), Mark Kerin (Dinamo Zagreb/HRV), Sven Šunta (Dinamo Zagreb/HRV), Noah Weißbach (Leipzig), Anej Koroša (Modena/ITA), Denis Videnović (Ilirija), Enej Kramberger (Aluminij), Tais Šabotić (Bravo), Žan Luka Žužek (Celje), Benjamin Matičič (Domžale), Žan Meško (Maribor), Niko Osterc (Maribor), Nejc Viher (Maribor), Nik Podlesnik (Maribor), Dominik Drobnič (Parma/ITA), Mateo Aćimović (Olimpija), David Pejičić (Udinese/ITA)

Slovenija je prvič zapretila v 14. minuti, ko je poskušal David Pejičić, a je vratar avstrijske zasedbe njegov strel ubranil. Avstrija je povedla po lepem prodoru in sijajnem strelu Floriana Hangla. Avstrijci so v drugem polčasu zgrešili prazen gol, nato pa vendarle povišali svoje vodstvo v 62. minuti, ko je dobro kombinacijo podaj v zadetek pretvoril Oghenetejiri Adejenughure

V 69. minuti se je z obrambo izkazal Tai Žnuderl, ki je preprečil še tretji zadetek naših severnih sosedov. Varovanci Muamerja Vugdalića so iskali častni zadetek, do katerega pa jim ni uspelo priti.

Naše članske heroje bomo pospremili na Euro tako, kot se spodobi – in kot še niste videli. Vabljeni v družbo Gregorja Trebušaka in Sanje Modrić vsak ponedeljek zvečer po oddaji Masterchef Slovenija na POP TV in VOYO. Vsi za naše!

Dekliška kadetska reprezentanca v Bolgariji

Dekliška slovenska reprezentanca do 17 let je po remiju z Bolgarkami (1:1) sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Slovenke so od 9. minute, ko je bila izključena Ivana Chalakova igrale z igralko večk, kar so kronale z golom Ule Osolnik. Vendarle so gostiteljice še pred odmorom uspele izenačiti, za končnih 1:1 pa je poskrbela Yordanka Parnarova

Slovenija je na turnirju v Bolgariji ob remiju dosegla dve zmagi, prav tako pa je bila dvakrat uspešna tudi Bolgarija, ki je zaradi boljše gol razlike ostala na vrhu skupine B2.