Celjani v Velenju daleč od zmage

Celjski rokometaši so sinoči gostovali v Velenju, kjer je tokrat šlo za srečanje drugo- in tretjeuvrščene ekipe prve lige.

V polni Rdeči dvorani so gostje začeli bolje in v 10. minuti z golom Tadeja Mazeja povedli s 3:6, Žiga Mlakar pa je v naslednji minuti zadel za 4:7. Po drugi izključitvi Roka Mariča so pobudo prevzeli domači, ki so v 16. minuti povedli z 9:8. V zadnjih petih minutah prvega polčasa so Velenjčani povišali prednost, največ vodili za 5, ob polčasu pa je bila razlika 4.

Sredi drugega polčasa so se pivovarji z golom Tima Cokana za 24:21 uspeli še najbolj približati, a so domači strnili vrste in do konca srečanja vodili s 5 ali 6 goli prednosti.

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 32:27 (17:13)

Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek; Perić, Marguč, Mazej 6, Cokan 6, Ćirović 3, Antonijević, Marić, Janc 4, Milićević 3, Korže Lesjak, Malović, Žabić I. 2, Mlakar 3, Rakita. Trener: Alem Toskić

7m: 1/2, izključitve: 12 min

Zaradi kvalifikacij za olimpijske igre sledi premor. V sredo, 20. marca, je na sporedu gostovanje pri četrtouvrščeni Krki.