Butler se je odkupil z obrestmi in izsilil sedmo tekmo

Košarka 28. Maj 20227:33 > 7:34 0 komentarjev

Jimmy Butler je v tekmi, ko je njegovemu Miamiju grozil izpad iz boja za nastop v finalu lige NBA, uprizoril izjemno predstavo za zmago proti Keltom s 111:103. Bostonu je v TD Gardnu nasul 47 točk in bil najzaslužnejši, da bo obračun konferenčnega finala vzhoda odločila zadnja, sedma tekma serije.

Vročica je tako odgovorila na slabo predstavo na domačem parketu na peti tekmi, s katero je Bostonu dovolila “break” in s tem priložnost, da v TD Gardnu pred svojimi navijači igra za prvo uvrstitev v finale po letu 2010. Po prejšnji tekmi je bil prav Jimmy Butler deležen številnih kritik, potem ko je ob katastrofalnem metu iz igre (4/18) dosegel le 13 točk.

Tokrat je bil prvi zvezdnik Miamija izjemno razpoložen. Zbral je kar 47 točk, kar je njegov rekord v končnici. Že četrtič v letošnjih izločilnih bojih pa je zbral vsaj 40 točk. Zadel je vseh 11 prostih metov, iz igre je metal 16/29, dodal je še devet skokov, osem asistenc in štiri ukradene žoge v eni najboljših individualnih predstav v letošnji končnici.

Vrhunci predstave Butlerja:

“To je prekleto neverjetno. Noro je imeti takšnega soigralca ob sebi. Igral sem s številnimi velikimi košarkarji, on je zagotovo eden najboljših,” je Butlerju po tekmi laskal Kyle Lowry, ki se je prav tako prebudil ob ravno pravem času. Daleč največji dolžnik Miamija v tej sezoni je dodal 18 točk in 10 asistenc.

Kar 17 točk je Butler zbral v zadnji četrtini. Še manj kot pet minut pred koncem je Boston po trojki Derricka Whita povedel s 97:94. Nato so 11 od zadnjih 13 točk na tekmi dosegli gostje, od tega pet Lowry.

Za domače je 30 točk vpisal Jayson Tatum, 22 jih je prispeval White, še 20 jih je dodal Jaylen Brown. Odločilna sedma tekma serije bo v noči na ponedeljek, ob 2.30 po slovenskem času.