Pet žog v mreži Radomelj, ki pa so vseeno šokirale Olimpijo

Nogomet 10. Apr 202420:41 2 komentarja
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so si v 30. krogu Prve lige Telemach privoščili nov spodrsljaj. Pred maloštevilnimi gledalci v Stožicah, ki so očitno že davno obupali nad ubranitvijo naslova, so zmaji zgolj remizirali z zadnjimi Radomljami (2:2). Zmaji so sicer zabili pet golov, a so bili kar trije razveljavljeni.

Pred dvobojem med Olimpijo in Radomljami je bila glavna novica uverture ta, da so mlinarji v Stožice prispeli z novim trenerjem. Darjan Slavic je stopil iz sence zakulisja Mure in sedel na klop rumeno-črnih. Precej manj presenetljivo pa je bilo dejstvo, da je nogometna Ljubljana spet pozabila, da je v Stožicah tekma Olimpije. Na največjem stadionu v državi se je zbralo krepko, krepko manj kot tisoč gledalcev.

Zadnjeuvrščena ekipa lige v Ljubljano ni prišča z belo zastavo, četudi je bilo pričakovati zahteven večer za mlinarje. Zmaji so jim ga v resnici hitro pokvarili in povedli v 9. minuti, ko je po podaji Dioga Pinta iznajdljivo zadel Ivan Durdov. VAR je sicer zadetek pregledal, a je obveljal.

Drugače pa je bilo v naslednjih dveh primerih, ko so nogometaši Olimpije premagali vratarja Emila Velića. Gola sta bila namreč zaradi prepovedanega položaja razveljavljena in veselji Ivana Durdova ter Raula Florucza sta bili kratkotrajni.

Je pa zato pred polčasom sicer absolutno dominantna Olimpija doživela šok. Tin Hrvoj je podal žogo pred vrata Matevž Vidovšek pa je okroglo usnje odbil zgolj na nogo mlademu Mateju Malenšku. 18-letnik je žogo zlahka pospravil v domačo mrežo in dosegel svoj prvenec med elito.

Olimpija dominirala, a se zaplesala s sodniki

V drugem polčasu so nogometaši Olimpije še naprej gospodarili na igrišču in se hkrati jezili nad sodniki. Ti v 48. minuti niso opazili igre z roko Dejana Vokića v svojem kazenskem prostoru, ušla pa jim je tudi reakcija Uroša Koruna, ki je nekaj minut kasneje žogo odbijal s komolcem.

No, je pa tokrat zadevo vendarle ujel VAR in zmaji so dobili na voljo enajstmetrovko, ki jo je v gol spremenil kapetan Timi Max Elšnik.

Le nekaj minut kasneje je Olimpija spet zadela, a znova iz prepovedanega položaja. Še enkrat se je v njem znašel Durdov.

Vsi trije razveljavljeni goli Olimpije (zaradi prepovedanega položaja):

V zadnje pol igre oziroma po tem, ko je krasno priložnost za 3:1 zapravil rezervist Admir Bristrić pa smo dobili občutek, da je v igri Olimpije nekdo enostavno ugasnil luč. Mlinarji so kar na lepem začeli dobivati dvoboje na sredini igrišča, dominirati v polju in si ustvarjati priložnosti, če gre prvi gol Radomelj na njegovo dušo, se je vratar Olimpije Vidovšek trikrat še kako izkazal med 73. in 77. minuto, ko je zaporedoma ustavil Mosesa Zambraga, Madžida Šošića in Caia da Cruza.

Toda rešitve ni bilo več le minuto kasneje, ko je za izenačenje Radomelj zadel Gaber Dobrovoljc, na katerega so zmaji popolnoma pozabili po podaji s kota.

Jalovi napadi in remi, ki razblinja sanje

Zmaji so sicer v zaključku tekme pritisnili in iskali zmago, a zaman. Remi Olimpije je tako prešerno nasmejal Celjane, ki si po današnji zmagi nad Bravom počasi že lahko pripenjajo prvenstveno zvezdico, pa tudi Mariborčane, ki bodo naslednji teden na večni derbi v Ljubljano prišli z jasno misijo – Olimpijo potisniti celo na tretje mesto prvenstvene lestvice.

Kaj pa Radomljani? Slavic je na svojem debiju osvojil veliko ‘bonus’ točko, a za ohranitev prvoligaškega statusa jih bo moral Prekmurec na klopi mlinarjev zbrati še kar nekaj.