Pomlajeni risi v Budimpešti do prve zmage

Hokej 12. Nov 202221:07 0 komentarjev

Slovenska hokejska reprezentanca je v tekmi 2. kroga pripravljalnega turnirja v Budimpešti po podaljšku z 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) premagala Ukrajino.

Slovenska hokejska reprezentanca je danes odigrala drugo tekmo na prijateljskem turnirju v Budimpešti. Slovenija pri vzhodnih sosedih igra s precej pomlajeno zasedbo, saj je bil selektor Matjaž Kopitar zaradi številnih poškodb prisiljen vpoklicati precej novih igralcev. V petek je Slovenija z Italijo izgubila z 2:4, danes je z Ukrajino zmagala, a šele po podaljšku.

Turnir na Madžarskem je že prva postaja na poti do majskega svetovnega prvenstva elitne skupine v Rigi. Sprva bi sicer morala Slovenija v novembrskem terminu igrati z Avstrijo in Belorusijo, a je prva našla izzive na močnejšem tekmovanju v Nemčiji, druga pa ni smela nastopiti zaradi sankcij.

Do zadnje tretjine mrtvilo

Na turnirju v Budimpešti sta dve skupini; v prvi tekmi slovenske skupine je v četrtek Ukrajina po podaljšku z 2:1 premagala Italijo. V drugi je Madžarska s 3:2 premagala Japonsko, Francija Japonsko s 4:1, danes pa so bili Francozi z 2:1 boljši še od prirediteljev turnirja.

Potem ko je na prvi tekmi priložnost med vratnicama dobil Rok Stojanovič, je danes Kopitar v igro poslal Luko Gračnarja, tretji vratar na turnirju je Val Usnik.

Petkova tekma z Italijani je pokazala, da je bila Slovenija dokaj enakovredna, a ni znala izkoriščati priložnosti, medtem ko so bili Italijani učinkoviti predvsem ob “power playih”.

Danes sta se obe ekipi predstavili s trdno obrambo v prvih dveh tretjinah. Ne Ukrajinci, pri katerih je bil v vratih Eduard Zaharčenko, ne Slovenci namreč niso premagali svojih nasprotnikov. Priložnosti so sicer imeli, tudi ob igri z igralcem več, a so vse ostale neizkoriščene.

Mrtvilo pri zadetkih je šele v zadnji tretjini prekinil Rok Kapel v 47. minuti. Slovenci pa minimalne prednosti niso zadržali do konca, saj so Ukrajinci dve minuti pred koncem le izkoristili eno od številčnih prednosti in izenačili.

Težko do zadetkov

Odločitev je tako padla v podaljšku, kjer pa so bili boljši Slovenci ter zmagali z zadetkom Matica Podlipnika.

“Škoda, ker na zadnji tekmi ne bo polna dvorana. V podaljšku smo dominirali, držali plošček v sovji posesti. Kdorkoli je bil na ledu, se je trudil, je pa res, da težko dajemo gole, tega ne morem zanikati. Fantom sem v garderobi rekel, da si želim jutri najvišjo raven, ker bo na SP veliko tekem, ko ne bomo imeli niti 24 ur počitka,” je po tekmi dejal selektor Kopitar.

Dodal je, da njegovi varovanci v situacijah, ko je potrebno ustreliti na gol, ne podajajo.

V nedeljo rise čaka še tekma za razvrstitev; ker so bili tretji v svoji skupini za Italijo in Ukrajino, se bodo ob 11.30 uri pomerili za peto mesto z Japonsko. Za prvo bosta igrali Italija in Francija, za tretje Madžarska in Ukrajina.

Spored tekem v Budimpešti:

Sobota, 12. november:

Madžarska – Francija 1:2 po podaljšku (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Ukrajina – Slovenija 1:2 po podaljšku (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)

Strelci: 0:1 Kapel 47., 1:1 Nimenko (Trakht, Merezhko, 58.), 1:2 Podlipnik (Tomaževič, 64.)

Nedelja, 13. november:

11.30 Slovenija – Japonska

15.00 Madžarska – Ukrajina

18.30 Italija – Francija

ŽE ODIGRANO

Četrtek, 10. november:

Italija – Ukrajina 1:2 po podaljšku (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Madžarska – Japonska 3:2 po podaljšku (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

Petek, 11. november:

Francija – Japonska 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Slovenija – Italija 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Strelci: 0:1 Mantenuto 9., 0:2 Pietroniro (Miceli, Mantenuto, 17.), 1:2 Maver (Logar, Tomaževič, 20.), 1:3 Gellon (Ginnetti, Felicetti, 34.), 1:4 Mantenuto (Pietroniro, Zanetti, 47.), 2:4 Svetina (Sodja, 59.)