Ema Menoni na Dubravi Open

14.3.2023 | 08:20

Minuli vikend je bil v Zagrebu na bazenu Svetice močan mednarodni miting Dubrava Open, ki se ga je udeležila odlična plavalka krškega Celulozarja Ema Menoni. Četudi šele prvo leto kadetinja je na 200m hrbtno s časom 2.25,96 osvojila kar 3. mesto v absolutni konkurenci, med mladinkami pa je bila druga. Omeniti velja, da je bila zmagovalka te discipline trenutno najboljša slovenska plavalka Janja Šegel. Ema je za dobre tri sekunde popravila še klubski rekord in postala resna kandidatka za nastop na letošnjem OFEM-u (Olimpijski festival evropske mladine), ki ga bo organizirala Slovenija konec julija v Mariboru.

V dopoldanskih kvalifikacij je Ema nastopila tudi na 50m hrbtno, kjer je bila v svoji kategoriji osma in za nekaj stotink zgrešila finale.