Drugi športi

Auger-Aliassime odlično formo nadgradil z lovoriko v Rotterdamu, kjer je zmlel Cicipasa

Rotterdam, 13. 02. 2022 18.49 |

21-letni kanadski teniški igralec Felix Auger-Aliassime je v velikem slogu prišel do prvega naslova na turnirjih ATP. V polfinalu Rotterdama z nagradnim skladom 1,3 milijona evrov je premagal drugega nosilca Rusa Andreja Rubljova, danes v finalu pa je vzel skalp še prvopostavljenemu Grku Stefanosu Cicipasu.

Felix Auger-Aliassime
Felix Auger-Aliassime FOTO: AP

Veliki kanadski up Felix Auger-Aliassime, za katerega je bil to že deveti finale ATP, trenira pa ga Nadalov stric Toni Nadal, je Rubljova odpravil v treh nizih, Cicipasa pa je v finalu po uri in 19 minutah premagal s 6:4, 6:2. Za nagrado je prejel 110.000 dolarjev (cca. 97.000 evrov), na novi razpredelnici ATP pa se bo povzpel na zanj rekordno osmo mesto. 23-letni Cicipas bo ostal četrti igralec na svetu; v osemnajstih finalih ATP je zmagal sedemkrat.

Velja spomniti, da je Auger-Aliassime odlično formo kazal že na prvem grand slamu v Melbournu, kjer se je uvrstil v četrtfinale. Tam pa je imel celo zaključno žogico proti Rusu Danilu Medvedjevu, ki se je nato prebil vse do velikega finala, tam pa moral priznati premoč Rafaelu Nadalu

Anett Kontaveit z 2:5 v tretjem nizu do šestega naslova WTA v karieri
Estonka Anett Kontaveit je osvojila turnir WTA 500 v Sankt Peterburgu. V finalu je z velikim preobratom premagala prvo nosilko, Grkinjo Mario Sakkari, s 5:7, 7:6 in 7:5. 29-letna Estonka je v trinajstem finalu na turnirjih WTA prišla do šestega naslova. Štiri od teh je osvojila v 2021 – Cleveland, Ostrava, Moskva, Cluj-Napoca. Na drugi strani bo verjetno tri leta mlajša Grkinja, ki je bila prva nosilka turnirja, še dolgo objokovala priložnost za drugi naslov. Po vodstvu 1:0 v nizih je odločilnem nizu izpustila iz rok vodstvo s 5:2.