159756

Efes zmagovalec Evrolige

Avtor: Urban Kolman
21. 5. 2022, 21.16

Košarkarji Anadolu Efesa so drugič zaporedoma postali evropski klubski prvaki. V finalu zaključnega turnirja v Beogradu so premagali Real Madrid z 58:57 (14:15, 29:34, 40:37).

Španci ostajajo pri desetih naslovih, zadnjega so osvojili prav v Beogradu 2018, ko jim je načeloval Luka Dončić, Anadolu Efes pa je Turčiji priboril tretji naslov najboljše ekipe v Evropi. Fenerbahče je bil prvak 2017.

Najboljši igralec finala je bil Vasilije Micić, sicer tudi najboljši strelec evrolige, s 23 točkami. Tibor Pleiss je za Anadolu Efes dodal 19 točk, pri Real Madridu pa je bil najbolj učinkovit Walter Tavares s 14 točkami.

Tretje mesto so osvojili košarkarji Barcelone, ki so bili v tekmi brez tekmovalnega naboja boljši od Olympiacosa s 84:74.

Srbski reprezentant Vasilije Micić je bil znova prvo ime zaključnega turnirja. Tako kot lani je postal MVP zaključnega turnirja.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti oziroma sekundah. Sergio Llull je 44 sekund pred koncem znižal zaostanek Real Madrida na 58:57, a nato Španci niso več prišli do meta na koš.

Anadolu Efes je za zmago prejel milijon evrov, poraženec v finalu je v blagajno pospravil 500.000 evrov, poraženca v polfinalu pa sta prizorišče zapustila s 250.000 evri.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več