Igralci Manchester Uniteda so prikazali daleč najboljšo predstavo v tej sezoni in zasluženo so se veselili prvih treh točk. Foto: EPA
Casemiro se je predstavil navijačem, maskota Fred the Red je navdušeno pozdravila Brazilca. Foto: EPA

Rdeči vragi so z novim trenerjem Erikom ten Hagom sezono začeli s porazoma proti Brightonu (1:2) in Brentfordu (1:4). Po dveh krogih so bili na zadnjem mestu lestvice Premier lige. Klub se je pred dnevi okrepil z brazilskim vezistom Casemirom, ki je tokrat sedel na tribuni Old Trafforda. Užival je lahko v predstavi svojih novih soigralcev, ki so bili zelo motivirani.

Liverpool je igral brez letošnje okrepitve, Darwina Nuneza, potem ko je na tekmi proti Crystal Palacu dobil rdeč karton. Zelo se je poznalo, da na sredini igrišča manjka poškodovani Thiago Alcantara, ki ima potezo več. Že Bayern ga ni uspel nadomestiti, tudi Jürgen Klopp pa nima prave menjave za virtuoza.

Ten Hag je vseh 90 minut na klopi pustil Harryja Maguireja, Cristiano Ronaldo pa je vstopil šele v 86. minuti.

Jadon Sancho se je odlično znašel v kazenskem prostoru po četrt ure igre. Foto: EPA

Sancho mojstrsko preigral Milnerja
Rdeči vragi, ki so v lanski sezoni doživeli dva poloma proti Liverpoolu (0:5 in 0:4), so bili precej boljši v uvodne pol ure. V 10. minuti je Anthony Elanga z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata. Šest minut zatem je United povedel. Razigrani Elanga je v kazenskem prostoru našel Jadona Sancha, ki je lepo počakal, da se je James Milner zadrsal v prazno, nato pa z 12 metrov z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Vratar Allison Becker je bil na napačni nogi in ni uspel reagirati.

Martinez preprečil izenačenje
Liverpool je bil brez pravih idej. Vseeno je bil zelo blizu izenačenja štiri minute pred odmorom. Po podaji iz kota je Milner streljal z glavo, Bruno Fernanes je skušal žogo izbiti, a jo je nespretno usmeril naravnost proti vratom, na golovi črti je bil Lisandro Martinez, ki je žogo izbil.

Marcus Rashford je znova blestel proti Liverpoolu. Foto: EPA

Rashford unovčil podajo jokerja Martiala
Takoj na začetku drugega polčasa je vstopil Anthony Martial, ki je bil v odlični formi na pripravljalnih tekmah. 26-letni Francoz je v 53. minuti odvzel žogo Jordanu Hendersonu na sredini igrišča in takoj zaposlil Marcusa Rashforda. Hitri napadalec je stekel proti vratom in matiral Allisona. Gostje so zahtevali prepovedan položaj, vendar je videosodnik po pregledu posnetka priznal zadetek.

Sorodna novica Visok poraz Chelseaja na Elland Roadu, City le do točke v Newcastlu

V 56. minuti je Allison preprečil polom, ko je parado odbil nevaren strel Rashforda, s podajo se je izkazal Raphael Varane. Jezni trener Klopp je v igro poslal Fabinha in Fabia Carvalha, zelo se je poznalo, da je imel kratko klop.

Liverpool se je prebudil v zadnjih minutah. Osem minut pred koncem je Mohamed Salah izkoristil zmedo v obrambi gostiteljev in z glavo znižal na 2:1, potem ko je David de Gea še uspel odbiti strel Fabia Carvalha iz obrata.

Cristiano Ronaldo bo v kratkem povedal, kako bo z nadaljevanjem njegove kariere. Vse bolj se zdi, da bo zapustil Manchester United. Foto: EPA

Ronaldo na zelenici le pet minut
Štiri minute pred koncem je vstopil Cristiano Ronaldo. Portugalski zvezdnik je po sodnikovem dodatku zapretil, a je žogo poslal visoko prek vrat. Ten Hag je ocenil, da ni v formi, zraven so še številna ugibanja, kje bo nadaljeval kariero. Portugalec pravi, da bo kmalu razkril resnico, potem ko je, kot pravi, o sebi to poletje prebral številne laži.

Ten Hag užival od prve minute
"Prva zmaga vedno prinese veliko zadovoljstvo. Najbolj sem srečen, da smo končno uspeli razveseliti navijače. Užival sem od prve minute, to je bil pravi boj. Na pripravljalnih tekamh smo odigrali nekaj odličnih tekem. Ni bilo lahko po tako slabem startu v prvenstvo, še posebej sem bil razočaran s pristopom na tekmi v Brentfordu. Pričakoval sem odziv in tokrat je bila energija res prava," je povedal ten Hag.

Klopp: Nismo si zaslužili točke
Klopp je bil zelo mrkega obraza: "Zavedali smo se, da bo United močno pritisnil na začetku tekme. Igrali so bolj agresivno od nas. Prejeli smo poceni zadetek, obramaba se ni izkazala. V zaključku prvega dela smo bili boljši, a zgrešili smo zares veliko priložnost za izenačenje. Ob odmoru sem pokazal nekaj posnetkov dobrih akcij, a žal smo prehitro prejeli drugi gol. Nismo si zaslužili točke. Prepričan sem, da bomo v soboto prikazali popolnoma drugačno igro."

Casemiro: Ne gre za denar

Brazilski vezist Casemiro je o prestopu iz Reala v Manchester United povedal: "Če bi šlo za denar, bi odšel že pred štirimi ali petimi leti. Tisti, ki mislijo, da je v ozadju le denar, se motijo in me ne poznajo. To je bila najtežja odločitev v življenju, a želim si novih izzivov. Odhajam v eno največjih ekip na svetu, ki se lahko primerja z veličino Reala Madrid, čeprav trenutno resda ne."