Drugi športi

Krimovke po napeti končnici do zmage proti lanskim finalistkam Lige prvakinj

Budimpešta, 20. 01. 2024 19.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Rokometašice Krima Mercatorja so v predmestju madžarske prestolnice na tekmi 11. kroga Lige prvakinj z rezultatom 26:28 (14:17) ugnale rokometašice FTC-ja.

Statistika tekme FTC - Krim
Statistika tekme FTC - Krim FOTO: Sofascore.com

V uvodnih desetih minutah tekme so si Krimovke priigrale prednost dveh zadetkov (4:6). Ljubljančankam je koncentracija v naslednjih minutah nekoliko padla, rokometašice iz Budimpešte pa so to izkoristile in izid poravnale na sedem. Rezultat pa ni bil dolgo izenačen, saj so Krimovke v dobri minuti zabile trikrat in zbežale na tri gole prednosti (7:10). Igra v nadaljevanju prvega polčasa je bila veliko bolj izenačena, varovanke Dragana Adžića pa so na odmor odšle z rezultatom 14:17. V prvem delu tekme je blestela predvsem Daria Dmitrieva, ki se je podpisala pod sedem golov.

Veselje Krimovk
Veselje Krimovk FOTO: Luka Kotnik

Krimovke so z odlično igro nadaljevale tudi v drugem polčasu in do 37. minute zbežale na šest golov prednosti (15:21). V taboru tigric se je v drugem delu razigrala Itana Grbić, ki je med 32. in 43. minuto petkrat zatresla mrežo domačink. Domačinke so v izdihljajih srečanja prevzele nadzor nad igro in se v zadnji dve minuti srečanja podale z golom zaostanka (26:27), Krimovke pa kar deset minut niso dosegle zadetka. Ljubljanska vratarka Maja Vojnović je pol minute pred koncem tekme vknjižila še svojo 16. obrambo na tekmi, Tamara Mavsar pa je v zadnji sekundi tekme postavila končni izid 26:28.