Luka Dončić vnovič poskrbel, da se govori le o njem (VIDEO)

Košarka 9. Feb 20246:27 > 6:40 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić. Foto: Profimedia

Luka Dončić je z novo izjemno predstavo Dallas Mavericks popeljal do tretje zaporedne zmage. Teksašani so na gostovanju pri New Yorku zmagali s 122:108, slovenski zvezdnik, ki je vnovič potrdil, da je kandidat za MVP lige NBA, je dosegel 39 točk, ob tem pa dodal še osem skokov in 11 asistenc.

Dallas je ujel odlično formo. Na krilih vnovič izjemnega Luka Dončića so zmagali še tretjič zapored, kar košarkarjem Dallasa v tej sezoni še ni uspelo.

Teksašani so že prvo četrtino dobili za šest točk (28:22), nato pa prednosti, ki se je drugem polčasu povzpela tudi na 20 točk razlike, niso več izpustili iz roke in prišli do nove zanesljive zmage.

Dallas je zdaj pri 29 zmagah in 23 porazih.

Asistenca Dončića, ki trese NBA:

Prvi mož tekme je bil kdo drug kot kapetana slovenske izbrane vrste, ki je v 40 minutah dosegel 39 točk. Iz igre je metal 13/24, za tri točke 7/14, ob tem pa dodal še 11 asistenc, tudi eno, ki trese NBA in se vrti na vseh družbenih omrežij, za nov trojni dvojček pa sta mu zmanjkala dva skoka.

Najlepše akcije in točke Luke Dončića proti New Yorku:

Pri New Yorku, ki ni mogel računati na nekdanjega telička Jalena Brunsona, je bil s 36 točkami najboljši Donte DiVincenzo, trojni dvojček je vknjižil Josh Hart (23 t, 10 as, 12 sk), pri Dallasa pa je bil drugi najučinkovitejši Tim Hardaway mlajši z 19 točkami (5 trojk), Kyrie Irving pa se je ustavil pri številki 16.

New York v vzhodni konferenci ostaja pri vrhu s 33 zmagami in 19 porazi, na vrhu so Boston Celtics (39-12), sledijo pa Cleveland Cavaliers (34-16).

Naslednji dvoboj košarkarje Dallasa čaka v soboto ob 21. uri, ko se bodo v domači dvorani pomerili z Oklahoma City Thunder (35-16). Priložnost, da si mojstra na delu v neposrednem prenosu ogledate tudi tisti, ki vam ponočevanje ni najbolj pri srcu.