Smučarski tek, svetovni pokal, Les Rousses

Norvežanka in domačin zmagala v Franciji, brez Slovencev v izločilnih bojih

Eva Urevc | Eva Urevc je v šprintu ostala brez finala. | Foto Guliverimage

Eva Urevc je v šprintu ostala brez finala.

Norveška smučarska tekačica Kristine Stavaas Skistand in Francoz Richard Jouve sta zmagala na sprinterski tekmi v klasični tehniki za svetovni pokal v francoskem Les Roussesu. Slovenski smučarski tekači si niso priborili izločilnih bojev.

Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, vodilni v pokalu, in Kristine Stavaas Skistand sta bila najboljša v kvalifikacijah. Miha Šimenc je bil 37. z 8,41 sekunde zaostanka in je četrtfinale zgrešil za sekundo; nastopilo je 63 tekmovalcev.

Bolj oddaljeni od zaključnih bojev po času sta bili Slovenki. Anja Mandeljc je bila 37. (+22,77), Eva Urevc pa 38. (+24,09) med 40 uvrščenimi.

V finalu tekačic so bile štiri Švedinje, a se je na najvišjo stopničko zavihtela Skistand za uspeh kariere. Nekdanja mladinska svetovna prvakinja (2019) je po dveh četrtih mestih v letu 2019 sploh prvič prišla med prvo trojico svetovnega pokala. Sledili sta ji Švedinji, Emma Ribom je za drugo mesto zaostala sedem desetink, Maja Dahlqvist pa 1,78 sekunde. Prepričljivo vodilna v pokalu je ostala Norvežanka Tiril Udnes Weng.

Med tekači je bila v finalu prva trojica skupnega seštevka. Petkratni olimpijski zmagovalec Klaebo, ki je bil prvi v vseh tekih, tudi v prvi četrtfinalni in polfinalni skupini, je ostal brez enainšestdesete posamične zmage v pokalu.

Za vsega devet stotink ga je ugnal domačin Jueve, z 91 stotink zaostanka pa je bil tretji Paal Golberg. Slednji je za Klaebom drugi v seštevku pokala, tretji pa Italijan Federico Pellegrino, ki je zelo izenačen finale tokrat končal na zadnjem, šestem mestu (+1,82).

V nedeljo bosta v Les Roussesu še tekmi na 20 km klasično s skupinskim startom. Italijanski Toblach pa bo konec prihodnjega tedna gostil še zadnje tekme pokala pred svetovnim prvenstvom v Planici.