šport

Ivančani klonili na Kodeljevem

19.2.2023 | 08:30 | STA; M. K.

Ljubljana - Rokometaši LL Grosista Slovana so v 15. krogu lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico s 34:30 (19:17).

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 70, sodnika: Turnšek, Čretnik.

* Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević, Soršak 9, Serdinšek Ekart, Jakše 5, Stojnić 1, Tufegdžić 9 (2), Ranisavljević 5, Lipovac, Perić 4, Stopar 1, Pirnat, Šebalj.

* Sviš: Komar 1, Struna, Glavan, Bevec, Cirar 2, Justin 3, Abramović 2 (1), Kolarič, Zavodnik 6, Tekavčič 2, Omahen 1, Pirnat, Marojević 5 (1), Sašek, Kompare 2, Košir 6.

* Sedemmetrovke: Slovan 2 (2), Sviš 5 (2).

* Izključitve: Slovan 6, Sviš 14.

* Rdeči karton: /.

Na Kodeljevem sta se srečali ekipi, ki sta pred tekmo zasedali enajsto oziroma deseto mesto na lestvici. Po njej pa sta zamenjali mesti, posebej po zaslugi drugega dela drugega polčasa, ko so gostitelji tekmece znali držati na dokaj varni razdalji.

Gostje so bili dobršen del prvega polčasa v rahli prednosti, vendar so izbranci Borisa Denića bolje odigrali v zadnjih desetih minutah in nekajkrat povedli za tri zadetke.

Tudi v drugi polčas so nesli par zadetkov naskoka, Jaka Soršak pa je v 44. minuti svojo ekipo s Kodeljevega pripeljal do vodstva s 27:23. Njegov soigralec Stefan Ranisavljević je minuto pozneje še oplemenitil prednost (28:23). Kot se je izkazalo, je bilo to dovolj za dokaj zanesljivo zmago.

Pri domačih sta s po devetimi goli izstopala Soršak in Aleksa Tufegdžić, pri gostih pa sta po šestkrat zadela Denis Zavodnik in Domen Košir.

Slovan bo v 16. krogu prihodnjo soboto gostoval v Ribnici, Sviš pa bo gostil Dobovo.