Urban Lesjak je bil v prvem polčasu zelo razpoložen, zbral je 10 obramb. Foto: EPA

Francija je imela od začetka v rokah vse niti igre, v prvem polčasu si je ob osmih slovenskih izgubljenih žogah priigrala pet golov prednosti, a je bilo ob odmoru še vse odprto (16:14). Ker Slovenija tudi v nadaljevanju v obrambi ni bila tako agresivna kot ob podvigu nad Poljaki, zelo je manjkal Borut Mačkovšek, so bili Francozi nenehno na varni razdalji. Nekaj malega upanja je Slovenija dobila le ob izteku 57. minute, ko je najboljši slovenski strelec Aleks Vlah (devet golov) iz sedemmetrovke zadel za 30:33. A že v naslednjem napadu je s svojim prvim zadetkom Melvyn Richardson odločil tekmo.

Aleks Vlah je dosegel devet zadetkov, pet v prvem polčasu. Foto: EPA

V prvem polčasu Slovence reševal Lesjak
Francija je tako v skupini B prva (v Krakov nese štiri točke), Slovenija druga. Hitro je bilo jasno, da so Francozi v višji ligi kot Poljaki, ki so jih Slovenci nadigrali v soboto. Hitro so ujeli svoj ritem, prvič so s tremi zadetki prednosti vodili tik pred polovico polčasa, ko je svoj tretji zadetek dosegel najboljši igralec tekme Nedi Remili. Pred polčasom so se Slovenci približali, v 28. minuti se je med strelce prvič vpisal še eden od slovenskih debitantov Tadej Mazej (13:16), Aleks Vlah pa je s svojim petim golom postavil izid polčasa (14:16). Slovenci niso bili pravi, kritičnih je bilo predvsem osem izgubljenih žog v napadu. Še sreča, da je bil razpoložen vratar Urban Lesjak, ki je do odmora zbral deset obramb.

Zadnjih pet minut tekme Francija – Slovenija

Karabatić priboril šest golov prednosti
Drugi polčas je Slovenija začela tako kot prvega – z zapravljeno sedemmetrovko (Dean Bombač). Vincent Gerard je ubranil še nekaj strelov, Nikola Karabatić pa je v 37. minuti francosko prednost povišal na 22:16, najvišja prednost je znašala sedem golov. Ob koncu so se Slovenci nekoliko približali, a so porabili preveč moči, da bi lahko obrnili potek. Domen Makuc je v 54. minuti po protinapadu zadel za 32:28, Blaž Janc pa je v 56. minuti dosegel svoj prvi gol v drugem polčasu za znižanje zaostanka na tri gole.

V sredo se že začne drugi del SP-ja
Boruta Mačkovška, ki je proti Poljski odlično opravil delo v obrambi, je preventivno počival, saj ima še vedno nekaj težav s poškodbo kolena. Slovenski tekmeci v 2. delu prvenstva bodo od srede do nedelje Črna gora, Iran in Španija. V četrtfinale se uvrstita dve najboljši ekipi iz novoustanovljene skupine.