Celje po tekmi v Ljudskem vrtu Mariboru zbežalo na 12 točk prednosti (VIDEO)

Nogomet 12. Nov 202317:26 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v tekmi 16. kroga Prve lige Telemach v gosteh premagali Maribor z 1:0 (0:0).

V štajerskem obračunu, že 113. v prvi ligi, so vodilni Celjani z nekdanjim strategom Maribora Damirjem Krznarjem gostovali pri Mariboru, ki išče priključek z vodilno trojico v prvenstvu.

Če bi Celjani zmagali, bi Mariborčanom pobegnili na +12, če pa bi bili uspešni gostitelji, bi zaostanek zmanjšali na šest točk. Na koncu so bili bolj zadovoljni rumeno-modri, ki imajo zdaj pred drugimi Koprčani šest točk prednosti, pred Olimpijo, ki jo tekma tega kroga čaka zvečer, pa osem.

Vodilni Celjani so v Maribor prišli po porazu v derbiju z Olimpijo v prejšnjem krogu. Začetek v Ljudskem vrtu ni prinesel posebej razburljive predstave, obe ekipi sta bili previdni, tako da v uvodni tretjini prvega polčasa ne Ažbe Jug ne Matko Obradović nista imela pravega dela.

Eni podjetnejši, drugi nevarnejši

Prvi je nevarneje poskusil domači napadalec Hilal Soudani, ko je v 16. minuti meril z roba kazenskega prostora, a je Obradović žogo ustavil. V prvem nevarnejšem celjskem napadu pa je do strela prišel Jegor Prucev, a so bili gostje pred tem v prepovedanem položaju. Maribor je nepričakovano prišel do nove priložnosti, ko je Marcel Lorber prestregel podajo Nina Milića svojemu vratarju, a akcije ni najbolj natančno končal.

Pri Mariboru je nato s prodorom po desni strani, ko je žoga po odboju od obrambe gostov spet prišla do njega, poskusil še Jan Repas, a jo je nazadnje poslal mimo daljše vratnice. Na drugi stran je nato Edmilson meril prek gola, do konca prvega dela pa je bila igra spet bolj raztrgana s številnimi prekinitvami, tudi zaradi nekaj zdravniških pomoči igralcem na obeh straneh.

V nadaljevanju je bila igra podobna; brez prave nevarnosti za zadetek na eni ali drugi strani. Pri domačih je sicer že na začetku drugega dela po poškodbi Blaža Vrhovca v igro vstopil Josip Iličić, polpriložnosti pa sta imela Soudani pri domačih in Prucev pri gostih.

V 70. minuti pa so gostje povedli. Gol so jim pripravili kar Mariborčani sami, saj je Watson slabo podajal izpred gola Lorberju, podajo je prestregel Mark Zabukovnik in stekel v kazenski prostor ter s kakšnih petih metrov matiral Juga.

Le minuto zatem so bili vijoličasti blizu izenačenju, ko je bil po podaji z desne strani pred gol z glavo nevaren Soudani, a so Celjani žogo izbili v kot.

Do konca dvoboja so gostje brez večjih težav nadzorovali potek dvoboja in branili minimalno prednost, bili pa so blizu povišanja vodstva v 90. minuti, ko je Gregor Bajde dobil žogo nekaj metrov pred golom in jo preusmeril proti daljši vratnici, a je zadel le okvir gola.

Po reprezentančnem premoru bodo na vrsti prestavljene tekme 3. kroga: 26. novembra bo Maribor gostoval pri Muri, Celjani pa isti dan pri Bravu.

SPREMLJANJE TEKME V ŽIVO

90. minuta: Krasna priložnost za Celje, da zapečati usodo vijoličastih. Z desne strani v kazenskem prostoru je streljal Marco Dulca, žoga je oplazila vratnico.

77. minuta: Mariborski strateg Ante Šimundža vse stavi v napad. V igro sta prišla Xhuliano Skuka in Castro.

71. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mark Zabukovnik je dobil duel z Marcelom Lorberjem in žogo spravil za hrbet Juga, a vsaj pol krivde za vodstvo Celja gre na pleča Watsona, ki je nepremišljeno podal do mladega vijoličastega nogometaša.

64. minuta: Soudani je prodrl po levi, preigraval in streljal z levico, … preveč po sredini.

55. minuta: Po neuradnih podatkih je prišlo srečanje pospremit 6500 gledalcev.

48. minuta: Blaž Vrhovec je po skoku za žogo zelo nerodno pristal na tla in bo moral s tekmo zaključiti. Ob navdušenju domače publike je v igro vstopil Josip Iličić.

POLČAS

45. minuta: Tri minute sodnikovega podaljška.

41. minuta:  V kazenskem prostoru sta po kotu Maribora trčila Soudani in Nino Milić. Slednji si je moral zaradi močnega udarca oddahniti ob igrišču.

25. minuta: Žan Karničnik je preigraval na desni strani kazenskega prostora, prišel do strela in razmigal Ažbeta Juga. Minuto kasneje je Repas prišel do najlepše priložnosti za zadetek, žogo je spravil mimo Obradovića, a tudi mimo vratnice.

17. minuta: Domači so podjetni. Jan Repas se je želel dokopati do žoge, nekako jo je poslal do Soudanija, ki je sprožil z levo in ogrel dlani vratarja vodilne ekipe prvenstva. Alžirec je kasneje zaradi ugovarjanja prejel rumeni karton.

15. minuta: Živahna predstava, vijoličasti so si spet ustvarili pol priložnost. Obradović je še pravočasno skočil iz gola in prehitel napadalca Maribora.

11. minuta: Mariborčani so krenili v protinapad, približno 20 metrov od vrat se je Marko Kolar odločil za strel na gol, žogo pa je slabo zadel in jo vratarju Celja Matku Obradoviću bolj podal.

3. minuta: Atraktiven začetek tekme za Mariborčane. Hillal Soudani je podal s peto, akcija se je končala brez nevarnosti za goste.