Celjski rokometaši zmagovito tudi v drugi del sezone

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 14. krogu Lige NLB gostovali pri ekipi Maribora ter pričakovano zmagovito začeli drugi del prvenstva. V naslednjem krogu jih doma čaka tekma proti Šmartnemu, nato pa Celjani odhajajo v Koper.

Srečanje v mariborski dvorani Lukna so bolje začeli domači. Po začetnem vodstvu Celjanov, so Mariborčani izkoristili napake in nezbranost Celjanov in v 11. minuti povedel s 6:4. Celjani so nato s čvrsto obrambo ujeli priključek in izenačili na 7:7, a domači so po izenačenju znova ušli za dva zadetka. Po minuti odmora Toskića, sta sledila hitra zadetka gostov za izenačenje. Po izenačenju 12:12 v 21. minuti, Mariborčani niso znali izkoristiti izključitve Blagotinška, napake pa so delali tudi Celjani, tako da v zadnjem delu prvega polčasa, tudi po zaslugi razpoloženih vratarjev, ni bilo več zadetka.

Tudi drugi del so bolje začeli domačini, ki so izkoristili izključitev Suholežnika ter držali pobudo. Po petih minutah drugega polčasa pa so Celjani znova uspeli povesti za dva gola. Celjani so nato znova padli v igri ter po vrsti napak dopustil, da so Mariborčani v 39. minuti izenačili na 18. Od tu naprej pa so Celjani začeli pohod proti novi zmagi. Razpoloženi Cokan, Vlah in Mlakar so polnili mrežo vijoličastih, po zadetku Mazeja pa so prvič povedli za 3. Zadnja četrtina tekme je bila povsem v znamenju gostov, izkazal se je tudi vratar Gaberšek in pivovarji so prišli do dokaj zanesljive, nikakor pa ne lahke, zmage. Za zmago sta Mlakar in Cokan zadela po šestkrat, enako sta za domače zadela Planinšek in Janc.

Celjane v naslednjem krogu čaka tekma doma s Šmartnim, ki pa bo zaradi prestavitve prvenstva šele čez 14 dni. Celjane v naslednjem tednu čaka še pokalna tekma proti Dravi Ptuj. Pokalni obračun bo v sredo, 9. februarja ob 20. uri.

RK Maribor Branik : RK Celje Pivovarna Laško    24:30 (12:12)

Dvorana Lukna, 200 gledalcev, sodnika: Marinkovič, Vidali

RD Maribor Branik: Milačič 3 obrambe, Strašek 7/2 obramb; Planinšek 6, Dosedla 1/1, Veselinović 1, Sok 2, Kovačec, Jerenec 2, Janc 6/1, Košec, Gregorič 1, Blagotinšek 2, Budja 2, Hedl 1; trener: Luka Žvižej

Izključitve: 8 min; Rdeči karton: Blagotinšek 21′; 7-metrovke: 2/5

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 8/2 obramb, Gaberšek 3/1 obrambe; Strmljan, Terzić, Mazej 4, Razgor 4/4, Cokan 6, Poteko 1, Ivanković 1, Čepić 1, Kodrin 2, Žabić, Mlakar 6, Vlah 5/3, Suholežnik; trener Alem Toskić

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 7/9