V 12. krogu 1. DOL Sportklub lige so odbojkarji Merkur Maribora prišli do šeste zmage. Vse tri nize so dobile precej prepričljivo. Izkazala sta se McConnell in Bračko, ki sta kombinirano dosegla 31 točk.
Hiša na kolesih Triglav : Merkur Maribor 0:3 (-19, -21, -20)
Vodušek, Pernuš 1, Adžović, McConnell 14, Bračko 17, Donik 9, Leva 3, Fink 6, Najdič 1, Toplišek, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc

Mariborčani so bili že na zaletku tekme nevarnejši na servisu, čeprav tega sprva v rezultatu ni bilo videti. Prvo prednost so si Mariborčani priigrali pri rezultat 8:10 po štiri zaporednih točkah.  (8:6). Mariborski korektor McConnell je popeljal povečal prednosti na 10:13. Pri domačih se je razigral Jovović, ki je z napadom in asom izenačil na 13. točki. V nadaljevanju se nobena ekipa ni uspela odlepiti na več kot 2 točki prednosti. Gostje so izkoristili svoje priložnosti in prišli do prednosti 19:21. Mariborčani so preko McConella pridno zbirali točke in dobili prvi niz z 19:25.

Tudi drugi niz je bil na začetku izenačen, čeprav so gostje delovali bolj zanesljivo, še posebej pri organizaciji igre. Kranjčani so z borbenostjo držali stik, a kaj ko so se v igro spet prikradle napake, ki so jih gostje prek Bračka kaznovali in pri 8:11 je bil domači trener prisiljen vzeti prvi odmor. Triglavani se v nadaljevanju niso mogli zbrati in pri 13:18 je sledil še drugi odmor. Po predahu je Triglav zaigral bolje, a je Škorc hitro presekal ritem domače ekipe z novim odmorom. Po napadu Donika in asu Najdiča so gostje spet ušli na 5 točk prednosti, kar je bilo kljub prizadevanjem Kranjčanov dovolj za zmago tudi v drugem nizu (21:25).

Začetek tretjega niza je pripadel Mariboru, ki so z odločno igro povedli 0:4. Kranjčani so po odmoru prišli bližje, a je Bračko z odličnim napadom prekinil serijo in Mariborčani so spet vodili za 3. Triglavani so poizkušali vse, da bi obrnili potek tretjega niza, ampak Maribor je tudi z mladim Najdičem na podaji še naprej imel pobudo. Nekaj upanja je domačim  vlil Glamočanin z dvema asoma za izenačenje na 20. Škorc je takoj reagiral z odmorom. Slab sprejem Triglava je spet omogočil vodstvo gostom. Maribor je to znal izkoristiti in dobil tudi tretji niz.