RK Ribnica RK Gorenje Velenje RK Trimo Trebnje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Sobota, 20. 11. 2021, 21.33

LIGA NLB, 10. KROG

Na velikem derbiju vodilnih brez zmagovalca, prvaki poraženi v Ribnici

RK Trimo Trebnje : GOG Gudme, liga EHF | Trimo je osvojil točko na gostovanju v Celju. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Trimo je osvojil točko na gostovanju v Celju.

Deseti krog lige NLB je prinesel derbi med zasedbama Celja Pivovarne Laško in Trima Trebnjega. Obračun v dvorani Zlatorog se je v petek končal z nedoločenim izidom 23:23. Na sobotnem malem derbiju je Riko Ribnica z 31:29 premagala aktualne prvake iz Velenja.

Osrednja tekma desetega kroga v ligi NLB v celjskem Zlatorogu se je končala brez zmagovalca. V razburljivem dvoboju in dramatični končnici je kazalo na zmago Dolenjcev, točko pa jim je po golu v samih izdihljajih tekme izmaknil Aleks Vlah za končnih 23:23.

Vodilni Celjani imajo po današnjem remiju še naprej tri točke več drugouvrščenih Trebanjcev, ki pa imajo v dobrem še eno tekmo.

V mestu grofov se je od prve do zadnje minute odvijal boj do zadnjega diha. Večji del prvega polčasa so bili v rahli rezultatski prednosti izbranci domačega trenerja Alema Toskića, a njihova zaloga v zadetkih nikoli ni znašala več kot dva gola.

Celjani so se z dvema zadetkoma prednosti odpravili tudi na veliki odmor (13:11). V drugem polčasu niso blesteli, skupno na tekmi pa so zastreljali vseh šest sedemmetrovk, ob tem so naredili tudi številne tehnične napake.

Izbranci ljubljanskega trenerja na dolenjski klopi Uroša Zormana so se borili kot levi in vseskozi dihali za ovratnik favoriziranim gostiteljem. V 49. minuti so si po predhodnih številnih zapravljenih priložnostih priigrali prvo vodstvo na tekmi, potem ko je za 19:18 zadel Filip Glavaš.

Do zadnjega zvoka sirene je bila nato tekma povsem odprta, v prelomnih in izjemno napetih sklepnih trenutkih dvoboja pa je sprva kazalo na zmago Trebanjcev, ki so v začetku zadnje minute po golu Mihajla Radojkovića povedli s 23:22, veliko rajanje in veselje pa jim je v sami končnici preprečil Primorec v celjski vrsti Vlah.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Strmljan s petimi goli, v gostujoči pa Filip Glavaš z osmimi zadetki.

Prvaki sklonjenih glav v Ribnici

V soboto so rokometaši iz Ribnice v malem derbiju na kolena položili državne prvake iz Velenja. Po današnji zmagi so jih tudi prehiteli na razpredelnici, Ribničani za vodilnimi Celjani zaostajajo štiri, Velenjčani pa šest točk.

Igralci iz dežele suhe robe so najboljšo predstavo prikazali v prelomnih trenutkih dvoboja. V 46. minuti je bila tekma odprta (22:22), v končnici dvoboja pa so v tamkajšnjem športnem centru zagospodarili izbranci domačega trenerja Roberta Beguša in tekmecem iz Šaleške doline prizadejali tretji poraz v tej sezoni.

V 54. minuti so si po golu Uroša Miličevića priigrali pet golov prednosti (28:23), lepo zalogo pa brez posebej stresnih trenutkov, čeravno so Velenjčani prepolovili zaostanek, ubranili do konca tekme.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Pucelj s sedmimi, v gostujoči pa Tilen Sokolič z devetimi goli.