Dva legendarna derbija prinesla kar 12 zadetkov

Ljubljana, 07. 04. 2024 19.00 | Posodobljeno pred 22 dnevi

Na največjem nizozemskem derbiju med Feyenoordom in Ajaxom je ekipa iz Rotterdama vknjižila rekordno zmago 6:0, na vročem škotskem dvoboju pa so se Rangersi in Celtici razšli z izidom 3:3.

Statistika tekme Feyenoord - Ajax
Statistika tekme Feyenoord - Ajax FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Feyenoorda, ki imajo v nizozemski ligi kar 24 točk prednosti pred svojimi največjimi rivali iz Amsterdama, so proti Ajaxu zmagali z rekordno razliko. Doslej najvišje zmage se je ekipa iz največjega pristaniškega mesta v Evropi veselila novembra 1964, ko je slavila z 9:4, Ajax pa je hkrati doživel najvišji poraz v nizozemskem prvenstvu.

Za Feyenoord so v prvem polčasu zadeli Igor Paixao, Yankuba Minteh in David Hančko, v drugem delu pa je poleg novih zadetkov Paixaa in Minteha enega prispeval še Quinten Timber. Vroči Feyenoord za vodilnim PSV-jem zaostaja za devet točk, Ajax pa je po katastrofalnem začetku sezone vendarle prilezel do šestega mesta.

Statistika tekme Rangers - Celtic
Statistika tekme Rangers - Celtic FOTO: Sofascore.com

Navijači so šest zadetkov videli tudi na znamenitem Old Firm derbiju, ekipi pa sta bili tam veliko bolj enakovredni. Gostujoči nogometaši Celtica so po zadetkih Daizena Maede, ki je zadel že po 21 sekundah, in Matta O'Rileyja ob polčasu vodili z 2:0, domačini pa so preko Jamesa Tavernierja in Abdallaha Sime do 86. minute rezultat poravnali. Le minuto po izenačujočem zadetku so gostje znova povedli, tokrat je v polno meril Adam Idah, za delitev točk pa je v 93. minuti poskrbel Rabbi Matondo.

Velika rivala bosta tako še naprej bila napet boj za prvo mesto. Celtic ima ob tekmi več točko naskoka nad Rangersi, tretjeuvrščeni Hearts pa za škotskima velikanoma zaostaja za velikih 16 oziroma 15 točk.