258 ogledov

Derbi za Ligo prvakov po notah Londončanov, United v težavah

Cristiano Ronaldo Profimedia
Arsenal z odločnim korakom proti ligi prvakov.

Nogometaši Arsenala so na prvi tekmi 34. kroga angleškega prvenstva zabeležili pomembno zmago v boju za četrto mesto. Na domačem stadionu Emirates so ugnali Manchester United s 3:1.

Arsenal je dvoboj odločno začel in že v tretji minuti povedel po zadetku Nuna Tavaresa. Mladi Portugalec se je znašel na pravem mestu po strelu Bukaya Sake in obrambi Davida de Gee. Španec je namreč s konicami prstov še uspel posredovati, a je okroglo usnje padlo pred sosamljenega Tavaresa.

Saka je nato v 32. minuti z bele točke povišal prednost topničarjev, le dve minuti kasneje pa je zaostanek znižal Cristiano Ronaldo, ki je bil najodločnejši in najhitrejši pri lovljenju predložka. To je bil njegov 100. zadetek v Premier League. Ronaldo se je sicer po smrti novorojenega sina vrnil v kader rdečih vragov, potem ko je izpustil torkov dvoboj proti Liverpoolu.

V nadaljevanju je Bruno Fernandes v 57. minuti zapravil izjemno priložnost za izenačenje, saj je iz enajstmetrovke zadel le vratnico, v sobi za VAR pa so nato upravičeno razveljavili še zadetek Ronalda v 60. minuti, Portugalec je bil v prepovedanem položaju.

Domači so končni izid postavili v 71. minuti po strelu od daleč Granita Xhake. Saka je po desni strani prodrl v kazenski prostor gostov, streljal, žoga se je odbila precej izven šestnajsterca, kjer jo je nespretno pričakal Fernandes. Mohamed Elneny mu jo je odvzel in jo poslal do Švicarja, slednji pa je nato 'razparal' mrežo.

Granit Xhaka | Avtor: Profimedia Profimedia

United je sicer že prej v dvoboju prek Dioga Dalota še dvakrat zadel okvir vrat, po ttretjem zadetku domačih pa rdeči vragi niso več prihajali do priložnosti.

Manchester City je s štirimi zadetkami Gabriela Jususa, ki je sicer po pisanju angleških medijev že dogovorjen za prestop k Arsenalu, po sezoni mu namreč poteče sedanja pogodba, Pep Guardiola pa nanj naj ne bi več resno računal, zanesljivo premagal Watford s 5:1. Petindvajsetletni Brazilec je v tej sezoni angleškega prvenstva pred današnjim obračunom na 23 tekmah zadel vsega trikrat.

Mnchester City ima zdaj 80 točk, rdeči iz mesta Beatlov pa štiri manj. Liverpool se bo sicer v nedeljo na mestnem derbiju pomeril z osovraženim Evertonom.

Tretji Chelsea je zbral 62 toč, Arsenal se je modrim približal, ima jih 60. Tottenham je bil pred tekmo z Brentfordom pri številki 57, nato pa je na gostovanju vpisal točko. Še to dokaj srečno, Ivan Toney je na tekmi dvakrat stresel okvir tekmečevega gola, drugič v 91. minuti, ko je streljal z glavo.

Rdeči vragi so po porazu bržčas izgubili vse možnosti za uvrstitev v ligo prvakov za prihodnjo sezono, saj imajo tekmo več od Arsenala in dve več od Tottenhama, obenem pa zgolj 54 točk.