13. 2. 2023,
23.00

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,10

Newcastle United Tottenham Everton Liverpool Arsenal Manchester United Manchester City Chelsea Joao Felix Premier League angleško prvenstvo

Ponedeljek, 13. 2. 2023, 23.00

Angleško prvenstvo, 23. krog

Liverpoolu derbi Merseyside in prva zmaga v 2023

Liverpool Mohamed Salah | Liverpool je v vodstvo popeljal Mohamed Salah. | Foto Reuters

Liverpool je v vodstvo popeljal Mohamed Salah.

Na zadnji tekmi 23. kroga angleškega prvenstva je Liverpool na derbiju Merseyside z 2:0 ugnal Everton in prekinil niz štirih tekem brez zmage v premier ligi. Za varovance Jürgena Kloppa je bila to hkrati prva zmaga v tem koledarskem letu v angleškem prvenstvu. Liverpoolu sta zmago po protinapadih prinesla Mohamed Salah, ki je v 36. minuti izkoristil podajo Darwina Nuneza, in Cody Gakpo, ki je v 49. minuti dosegel svoj prvenec v dresu Liverpoola.

Erling Haaland
Sportal Nove težave za City. Prihaja tekma sezone, Haaland pa v bolečinah.

Vodilni angleški premierligaš Arsenal je na domači zelenici remiziral z Brentfordom (1:1). To je izkoristil najbližji zasledovalec Manchester City. Zaradi suma o finančnih nepravilnostih pri delovanju kluba v zadnjem desetletju se je znašel sredi nemirnega obdobja, na zelenici pa je pokazal veliko mero znanja in v nedeljo ugnal Aston Villo (3:1). Topničarjem se je z odigrano tekmo več približal na tri točke. Manchester United, ki je odigral dve tekmi več od Arsenala, po zmagi v Leedsu za Londončani zaostaja pet točk.

V uvodnem dejanju 23. kroga angleškega prvenstva sta se v londonskem spopadu West Ham in Chelsea razšla brez zmagovalca. Prvič, odkar je prispel iz Madrida, se je med strelce vpisal donedavni Oblakov soigralec pri Atleticu Portugalec Joao Felix. Podajo je prispeval argentinski reprezentant Enzo Fernandez, ki je poskrbel za najdražji letošnji prestop.

Joao Felix je Chelsea popeljal v vodstvo, a je West Ham kmalu izenačil. Dvoboj se je končal brez zmagovalca. | Foto: Reuters Joao Felix je Chelsea popeljal v vodstvo, a je West Ham kmalu izenačil. Dvoboj se je končal brez zmagovalca. Foto: Reuters

Najprej zmagal United, nato še City

Rdeči vragi so v nedeljo na gostovanju v Leedsu osvojili vse tri točke, oba zadetka pa dosegli v zadnjih desetih minutah. Najprej je zadel najboljši strelec Uniteda v tej sezoni Marcus Rashford, kmalu za njim pa je mrežo gostiteljev na Elland Roadu zatresel še Alejandro Garnacho. Mladi Argentinec je dosegel drugi zadetek v karieri v premier ligi.

Alejandro Garnacho, mladi argentinski reprezentant, rojen pred 18 leti v Španiji, je podvojil prednost Uniteda v Leedsu. | Foto: Reuters Alejandro Garnacho, mladi argentinski reprezentant, rojen pred 18 leti v Španiji, je podvojil prednost Uniteda v Leedsu. Foto: Reuters

Manchester City je imel že v prejšnjem krogu priložnost, da se približa Arsenalu, a je ni izkoristil. Ponovitve tega si zasedba Pepa Guardiole ni smela privoščiti, zato je krenila na vse ali nič, zmago pa si je zagotovila že praktično v prvem polčasu, ko so se med strelce vpisali Rodri v četrti, Ilkay Gündogan v 39. minuti ter Riyad Mahrez, ki je v sodnikovem dodatku izkoristil najstrožjo kazen. Gostje iz Birminghama so v 61. minuti prek Ollieja Watkinsa zaostanek zmanjšali, a zmage prvakov niso ogrozili.

Riyad Mahrez je dosegel tretji zadetek za Manchester City. Najboljši strelec tekmovanja Erling Haaland tokrat ni zatresel mreže. Norvežan je odigral le prvi polčas, prispeval podajo za tretji gol, nato pa se zaradi zdravstvenih težav ni več vrnil na igrišče. | Foto: Reuters Riyad Mahrez je dosegel tretji zadetek za Manchester City. Najboljši strelec tekmovanja Erling Haaland tokrat ni zatresel mreže. Norvežan je odigral le prvi polčas, prispeval podajo za tretji gol, nato pa se zaradi zdravstvenih težav ni več vrnil na igrišče. Foto: Reuters

Topničarji znova ostali brez zmage

Arsenal, vodilno moštvo angleške nogometne lige, je v prvenstvu še drugič zapovrstjo ostal brez zmage. Po porazu na gostovanju pri Evertonu tokrat na domačem igrišču ni premagal Brentforda. Arsenal je povedel v 62. minuti z golom Leandra Trossarda (prvim v dresu topničarjev), ki je le štiri minute prej zamenjal Gabriela Martinellija, osem minut pozneje je izenačil Ivan Toney. Če se upošteva še pokalni obračun s Cityjem, je Arsenal na zadnjih treh tekmah dvakrat izgubil in enkrat igral neodločeno, navijači se bojijo, da je njihova forma padla.

Nogometaši Arsenala po domačem remiju proti Brentfordu niso skrivali razočaranja. Tako je bil nezadovoljen Ganec Thomas Partey. | Foto: Reuters Nogometaši Arsenala po domačem remiju proti Brentfordu niso skrivali razočaranja. Tako je bil nezadovoljen Ganec Thomas Partey. Foto: Reuters

Eden tistih, ki igra po sistemu toplo-hladno, je tudi Tottenham. V prejšnjem krogu je ugnal City, šest dni pozneje pa doživel boleč poraz v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov, z 1:4 je izgubil v Leicestru. V 14. minuti je sicer z golom Rodriga Bentancurja povedel, toda do konca tekme so v polno zadevali le še domači. V prvem polčasu so se med strelce vpisali Nampalys Mendy, James Maddison in Kelechi Iheanacho, v drugem je končni izid postavil Harvey Barnes.

Manchester United : Leeds United
Sportal Manchester United izvlekel točko
Josep Guardiola
Sportal Konec pravljice Manchester Cityja? Največji tekmeci bi ga vrgli iz lige.