Trener Damir Čontala ni mogel računati na Kosovca Mirlinda Dakuja, ki mu niso odobrili vizuma in je ostal doma. Črno-beli so po Transfermarktu vredni 6,44 milijona evrov, moldavijski predstavnik pa približno polovico manj.

Prvi polčas ni navdušil
Mura je odločno začela in nekajkrat nevarno zapretila pred moldavijskimi vrati, a brez uspeha. Žiga Kous je bil v 19. minuti v idealnem položaju, a je slabo sprejel žogo in priložnost je splavala po vodi. Štiri minute zatem je moral po prvem res nevarnem napadu in strelu Vadima Pairellija posredovati tudi Matko Obradović. V 26. minuti je s strelom z glavo poskusil tudi Nikola Petković, ki pa ni ogrozil moldavijskega vratarja Calancea. V prvem polčasu pravih priložnosti nato ni bilo več.

Tio Cipot na pravem mestu po akciji Bobičanca
Veliko težav je murašem povzročal predvsem Cedric Ngah v osrčju moldavijske obrambe, ki je večkrat nevtraliziral nevarne podaje slovenskega predstavnika v kazenski prostor Moldavijcev. V 65. minuti je po poskusu rezervista Dardana Shabanhaxhaja uspešno posredoval prav Ngah, še v isti minuti pa je bil skupaj s preostalimi moštvenimi kolegi nemočen, ko je po sijajnem poskusu Luke Bobičanca vratar Calancea z zadnjimi močmi posredoval, žoga pa se je s pomočjo prečke srečno odbila do Tia Cipota, ki je žogo pred Ngahom pospravil v mrežo.

Kobie Morris je bil v 71. minuti po podaji s kota ob strelu z glavo blizu povišanju vodstva, a se je moldavijska obramba rešila, minuto zatem pa je slabo z roba kazenskega strela sprožil še Dardan Shabanhaxhaj.

Amar Beganović je stresel vratnico, žoga pa se je nato od hrbta vratarja Calancea odbila v mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

Žoga od hrbta vratarja Calancea v mrežo
V 73. minuti je po odbiti žogi z roba kazenskega prostora močno sprožil Amar Beganović, zadel vratnico, žoga pa je nato zadela nemočnega vratarja Calancea v hrbet in se odbila v mrežo.

Mura je bila nato blizu tretjemu zadetku. V 84. minuti je obetaven napad s strelom v moldavijskega vratarja neuspešno zaključil Tio Cipot, podaja v osrčje kazenskega prostora pa bi bila boljša odločitev.

Izjemen strel Ibrahima s 25 metrov
V 89. minuti so po evrogolu s 25 metrov rezervista Jibrila Ibrahima gostitelji znižali izid v zadnjih minutah. Osrednji branilec Mure Morris je imel v 93. minuti na glavi z neposredne bližine priložnost za vodstvo s 3:1, a je zgrešil.

V primeru zmage v seštevku obeh tekem prvega kroga kvalifikacij bo tekmec murašev irski predstavnik St Patrick's Athletic.