Bayern znova le remiziral, Leipzig Schalkeju nasul pol ducata golov

München, 24. 01. 2023 22.27 |

STA, Ž.K.
0

Nogometaši Bayern Münchna so remizirali še na drugi zaporedni tekmi domače Bundeslige. Po petkovem remiju proti Leipzigu, so Bavarci z rezultatom 1:1 remizirali še s Kölnom. Točko je za vodilno ekipo Bundeslige v zadnji minuti rednega dela s pravim projektilom zagotovil Joshua Kimmich. Drugouvrščeno moštvo nemškega prvenstva Leipzig pa je s kar 6:1 premagal Schalke.

Bayern se je moral za točko proti Kölnu pošteno potruditi, saj je goste že v četrti minuti v vodstvo popeljal Ellyes Skhiri. Florian Kainz je izvajal kot z desne strani, Julian Chabot je z glavo podaljšal podajo, tunizijski napadalec pa je iz neposredne bližine z desnico žogo posravil za hrbet nemočnega Yanna Sommerja. Izenačujoči zadetek je nato šele v 90. minuti dosegel Joshua Kimmich, ki je z močnim strelom z razdalje, ki je oplazil tudi prečko, premagal Marvina Schwäbeja.

Statistika tekme Bayern München - FC Köln

Leipzig je v Gelsenkirchnu hitro povedel, v sedmi minuti je zadel Andre Silva, v 15. pa Benjamin Henrichs. V 44. minuti je še drugič zadel Silva, v drugi minuti sodniškega dodatka prvega polčasa pa so gosti vpisali še četrti zadetek, dosegel ga je Timo Werner.

V drugem polčasu so zadnjeuvrščeni domači najprej zmanjšali zaostanek prek Soichira Kozukija, potem pa je Dani Olmo dvema podajama dodal še zadetek, končni izid pa je postavil Yusuff Poulsen po podaji Kevina Kampla. Ta je v igro vstopil v 85. minuti.

Hertha je visoko izgubila proti Wolfsburgu z 0:5, Mattias Svanberg je prispeval gol in dve podaji. Hoffenheim in Stuttgart sta igrala 2:2, pri čemer je prvi izenačil v 94. minuti z golom Andreja Kramarića. Stuttgart je sicer od 78. minute igral z igralcem manj.

V sredo bodo še tekme Mainz - Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen - Bochum, Augsburg - Borussia Mönchengladbach, Freiburg - Eintracht Frankfurt in Werder Bremen - Union Berlin.

Bayern ima na vrhu 36 točk, vsaj začasno pa se je na drugo mesto prebil Leipzig z 32 točkami.