Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

ku
ku
1 18.09.2022 19:09:46

Dvome o bronu razblinili šele v zadnji četrtini! Slovenski krvniki pokazali zobe, na koncu pa ...

Košarkarji Nemčije so osvojili bronasto medaljo na 41. evropskem prvenstvu v Berlinu, potem ko so danes premagali Poljsko z 82:69 (19:14, 36:23, 54:49). Zanje je to tretja medalja na evropskih prvenstvih; 1993 so bili zlati, 2005 pa srebrni.

Za Poljsko je bila to šesta tekma v boju za bronasto medaljo. Dobili so dve  1965 in 1967  s čimer so tretja reprezentanca na evropskem prvenstvu po številu nastopov na tekmah za tretje mesto. Več jih imata le današnji finalistki Francija (9) in Španija (8).

Gostitelji prvenstva so do zmage prišli šele v zadnji četrtini. Potem ko so v prvem polčasu vodili že s 15 točkami prednosti, so Poljaki v 37. minuti izenačili izid na 59:59. Odločilni je bil delni izid 8:0, s katerim so Nemci pobegnili na 73:64.

Najboljša strelca Nemčije, ki je v zadnji četrtini zadela šest trojk (skupno 15:37), sta bila Dennis Schröder s 26 točkami in Johannes Voigtmann, ki je zbral 14 točk, 9 skokov in 6 podaj. Pri Poljski je Michal Sokolowski dosegel 18 točk, Jakub Garbacz pa dvanajst.

Na tekmi za zlato medaljo se bosta ob 20.30 merili reprezentanci Španije in Francije. Španci bodo naskakovali četrti naslov na evropskih prvenstvih, Francozi pa drugega v zgodovini.