171823

Olimpija boljša od Tabor Sežane

Avtor: Urban Kolman
1. 10. 2022, 19.42

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 11. krogu Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 2:0 (1:0).

Obračun prve in zadnje ekipe z lestvice se je končal s pričakovano zmago Ljubljančanov. Toda Kraševci, ki so pogrešali kaznovana Denisa Kouaa in Elvisa Letaja, so predvsem v prvem polčasu zapravili številne priložnosti, ki bi lahko pomenile drugačen razplet, a je Rui Pedro z dvema zadetkoma stvari postavil na pričakovano mesto. Olimpija je s 30 točkami tako še vedno zelo zanesljivo na prvem mestu, kjer ima ob tekmi več 11 točk več od Celja. Tabor je s sedmimi točkami zadnji.

Tekma v Stožicah se je začela dinamično, prvo izjemno priložnost na tekmi pa so imeli Kraševci, ko je v 13. minuti Nabil Khali zadel vratnico. Malce pozneje je bilo nevarno za vrata Olimpije tudi po strelu Mihaela Briškija. Sežanci so še naprej ogrožali vrata ljubljanske ekipe, v 17. minuti pa so še drugič zatresli okvir vrat, takrat je s strelom z glavo prečko zadel Coba da Costa.

Gosti so v tem delu igre pustili boljši vtis, so pa Ljubljančani v 30. minuti prišli v kazenski prostor gostov, a je dvakrat posredoval Jan Koprivec po strelih Svita Sešlarja in Ruija Pedra. Na drugi strani je moral posredovati tudi Denis Pintol po močnem strelu da Coste. Čeprav je imel Tabor dotlej številne lepe priložnosti, pa je domača zasedba povedla v 37. minuti, ko je po Sešlarjevi podaji z 18 metrov zadel Rudi Pedro z nizkim in ne preveč močnim strelom.

V 40. minuti je po desni strani pred domačega vratarja prišel Jakoslav Stanković, vendar je bil tudi on neuspešen, tako kot na drugi strani v 45. minuti Mustafa Nukić, ki je žogo neoviran poslal visoko čez gol.

Nukić je imel v 51. minuti še eno lepo priložnost, ko je bil sam pred Janom Koprivcem, vendar se je slednji izkazal. V 58. minuti pa je žogo na drugi strani po Stankovićevem strelu ujel Pintol. V 67. minuti pa so zeleno-beli povedli z 2:0.

Koprivec je žogo iz svojega kazenskega prostora poslal na sredino igrišča, tam jo je Timi Max Elšnik z glavo vrnil za sežansko obrambo, kamor je stekel Rui Pedro in s prefinjenim strelom žogo čez gostujočega vratarja poslal v mrežo.

Tabor je sicer tudi v tem delu še opozarjal nase in nekajkrat prišel do zelo obetavnih strelov, ki pa so bili večinoma premalo natančni. Pozneje je Olimpija bolj ali manj brez težav nadzorovala dogajanje na igrišču in vpisala še deseto zmago na enajsti tekmi sezone.

Olimpija bo v 12. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Bravu, Tabor pa bo dan prej gostil Domžale.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več