21. 8. 2022,
19.58

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Borussia Mönchengladbach Bayern München RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Dortmund Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 21. 8. 2022, 19.58

Nemško prvenstvo, 3. krog

Strelske vaje Bayerna, neverjeten preobrat v Dortmundu

Bayern München | Bayern je zmagal s kar 7:0. | Foto Reuters

Bayern je zmagal s kar 7:0.

Na zadnji tekmi tretjega kroga nemškega prvenstva so prvaki Bayerna iz Münchna s kar 7:0 odpravili Bochum in so na lestvici prvi kot edina ekipa s polnim izkupičkom devetih točk. Nogometaši Werderja so v soboto priredili veliko presenečenje in v gosteh ugnali Borussio Dortmund. Še dve minuti koncem so zaostajali z 0:2, nato pa poskrbeli za izjemen preobrat ter zmagali s 3:2! Krizo Bayerja je z visoko zmago v Leverkusnu (3:0) še poglobil Hoffenheim. Kamplov Leipzig je v soboto izgubil v Berlinu (1:2).

Salzburg Benjamin Šeško
Sportal Šeško zabil za tretjo zmago, a prvi strelec lige ima že šest golov #video

Bayern ni prav veliko prepuščal tekmecem. Že v četrti minuti je v polno zadel Leroy Sane, Matthijs de Ligt, ki je prvič začel v prvi postavi Bayerna, je povišal v 25., do polčasa pa sta zadela še Kingsley Coman in Sadio Mane. Isti igralec je v 60. minuti povišal z bele točke, potem je Cristian Gamboa premagal lastnega vratarja, piko na i je postavil Serge Gnabry.

Bayern je tako prvič po štirih sezonah dobil tri uvodne tekme bundeslige, razlika v zadetkih 15:1 pa je najboljši takšen dosežek v zgodovini tekmovanja po treh krogih. Na drugi strani pa je Bochum, ki je doživel najhujši domači poraz v zgodovini kluba, na zadnjem mestu lestvice in prvič po 16 sezonah še brez točke po uvodnih treh tekmah.

Werder Bremen je šokiral Borussio Dortmund. | Foto: Reuters Werder Bremen je šokiral Borussio Dortmund. Foto: Reuters Werder šokiral Borussio Dortmund

Čeprav je Borussia Dortmund še nekaj minut pred koncem rednega dela v soboto na domači zelenici vodila proti Werderju z 2:0, so povratniki v bundesligo poskrbeli za preobrat, ki bo še dolgo odmeval. Gostitelje sta v vodstvo popeljala Julian Brandt (45. minuta) in Raphael Guerreiro (77. minuta), pri obeh akcijah je podajo prispeval Marco Reus, v 89. minuti je posijal žarek upanja za goste iz Bremna, ko je rezervist Lee Buchanan znižal na 1:2, nato pa je v sodnikovem podaljšku sledil popoln preobrat. Nemškega velikana sta zavila v črno rezervista Niklas Schmidt in Oliver Burke, ki sta zadela v polno globoko v sodnikovem podaljšku ter poskrbela za prvo zmago Werderja v elitnem nemškem klubskem razredu po 17 mesecih!

Bayer Leverkusen, ki bo letos nastopil v skupinskem delu lige prvakov, nadaljuje skromne nastope. Tokrat je doma ostal praznih rok proti Hoffenheimu (0:3) in se na lestvici zasidral na zadnjem mestu. Za goste so bili uspešni Georginio Rutter, Andrej Kramarić in Christoph Baumgartner.