Parižani dobili derbi z Lillom

Pariz, 10. 02. 2024 22.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Paris Saint-Germaina in Lilla so igrali enega od derbijev 21. kroga elitne francoske lige. Vodilni Parižani so četrtouvrščene tekmece ugnali s 3:1.

Statistika tekme PSG - LOSC Lille
Statistika tekme PSG - LOSC Lille FOTO: Sofascore.com

Yusuf Yazici je Lillu priigral vodstvo v šesti minuti, pariška zasedba je nato v deseti minuti izenačila prek Goncala Ramosa, povedla z avtogolom Alexsandra Ribeira, delo pa dokončala z golom Randala Koloja Muanija.

Pred tem je Lens s 3:1 odpravil Strasbourg in je na šestem mestu. V petek je Marseille igral 1:1 z Metzem.

Nedeljski spored bo odprla ekipa Luke Elsnerja. Le Havre bo gostil Rennes, ki je doslej zbral štiri točke več kot Elsnerjevi fantje. Preostale nedeljske tekme so Clermont - Brest, Lorient - Reims, Toulouse - Nantes, Montpellier - Lyon in Nice - Monaco.

PSG ima na vrhu lestvice že 50 točk oziroma enajst več od ekipe iz Nice, sledi Brest s 36, nato pa tri ekipe s po 35 točkami: Lille, Monaco in Lens.