Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Magazin

Liverpool v finalu Lige prvakov: se obeta še en angleški finale?

Deli na:

Nogometaši Reala Madrida in Manchester Cityja bodo drevi ob 21.00 odločili, kodo bo drugi finalist te sezone lige prvakov. Eno mesto so že zavzeli igralci Liverpoola, za drugo pa se bosta v Madridu pomerila rekorder po številu evropskih naslovov Real in City, ki lovi svojo prvo tovrstno lovoriko. Na prvi tekmi je doma zmagal s 4:3.

Real Madrid je doslej 13 krat osvojil evropsko krono, nazadnje 2017/18, City pa bi v primeru napredovanja igrali v drugem zaporednem finalu. Lani so morali priznati premoč Chelseaju.

Finale bo na sporedu 28. maja v Parizu, tam bo Liverpool desetič igral za evropsko krono, doslej ima v svoji zbirki šest lovorik. Finale si je zagotovil proti Villarrealu z zmagama z 2:0 doma in s 3:2 v gosteh.

Liverpool prvi finalist lige prvakov

Nogometaši Liverpoola so prvi finalisti te sezone lige prvakov. Na povratni polfinalni tekmi so izbranci Jürgena Kloppa v gosteh pri Villarrealu zmagali s 3:2 (0:2). Prvo tekmo so rdeči doma dobili z 2:0.

* Stadion La Ceramica, gledalcev 21.872, sodniki: Makkelie, Steegstra in de Vries (vsi Nizozemska).
* Strelci: 1:0 Dia (3.), 2:0 Coquelin (41.), 2:1 Fabinho (62.), 2:2 Diaz (67.), 2:3 Mane (74.).
* Villarreal: Rulli, Foyth, Albiol (od 79. Aurier), Pau Torres, Estupinan (od 79. Trigueros), Capoue, Parejo, Lo Celso, Coquelin (od 69. Pedraza), Gerard Moreno (od 69. Chukwueze), Boulaye Dia (od 79. Paco Alcacer).
* Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson (od 80. Cimikas), Keita (od 80. Henderson), Fabinho (od 84. Milner), Thiago (od 80. Jones), Mane, Jota (od 46. Diaz), Salah.
* Rumeni kartoni: Capoue, Lo Celso, Pau Torres; Alexander-Arnold.
* Rdeči karton: Capoue (86.).

Trener španske zasedbe Unai Emery je pred povratno tekmo poudaril, da je njihov tekmec Liverpool najboljša ekipa na svetu. Slednji je lovil svoj deseti finale lige prvakov in prvega po 2018/19, ko je tudi šestič postal prvak, medtem ko je Villarreal igral za največji uspeh v zgodovini kluba.

Čeprav so domači po silovitem prvem polčasu izničili zaostanek z Anfielda, pa so v drugem vlogo favorita upravičili Angleži, ki bodo tako spet igrali v finalu.

Ta bo 28. maja v Parizu, v njem pa se bodo pomerili z boljšim iz dvoboja med Realom Madridom in Manchester Cityjem. Povratna tekma teh dveh bo v sredo ob 21.00. Prvi obračun so dobili Angleži s 4:3.

Španci, ki so med drugim pogrešali Alberta Morena in Yeremyja Pina, so povratno tekmo zanje sanjsko začeli, saj so že v tretji minuti povedli, ko je iz bližine zadel Boulaye Dia, ki je skupaj z Gerardom Moreno začel v napadu namesto poškodovanega Arnauta Danjume.

Pozneje je v 12. minuti vrata Liverpoola, ki ni mogel računati na Roberta Firmina, ogrozil še Dani Parejo, vendar je njegov strel malce izven kazenskega prostora zletel mimo vrat.

Tudi v nadaljevanju je rumena podmornica kazala, zakaj je strateg rdečih Klopp opozarjal na kakovost španske zasedbe, ki je resnost svojih namenov pokazala že z izločitvijo Juventusa in Bayerna v predhodnih delih tekmovanja.

V 37. minuti je dotlej neprepričljivemu Liverpoolu Villarreal znova zagrozil, ko je Giovani Lo Celso žogo spravil mimo vratarja Alissona Beckerja, ki je nato trčil v domačega nogometaša, toda sodniki ob ogorčenju polnih tribun La Ceramice tudi po posvetu niso pokazali na belo piko.

Toda v 41. minuti so domači prišli do želenega izida, za 2:0 in izničenje zaostanka s prve tekme je namreč poskrbel Francis Coquelin, ko je z glavo iz bližine zadel po podaji z desne strani. Tako ko prvi prvem je tudi pri drugem zadetku podal Etienne Capoue.

Liverpool je odločneje začel drugi polčas in v 55. minuti je Trent Alexander-Arnold streljal od daleč, žoga pa se je od enega domačih nogometašev odbila na vrh prečke. V 57. minuti je lepo priložnost s slabim strelom zapravil Luis Diaz, ki je v gostujoči zasedbi ob polčasu menjal Dioga Joto.

V 62. minuti pa so Angleži le kronali premoč v tem delu igre. Fabinho je po desni prišel v kazenski prostor in sprožil močan, nizek strel, žoga pa je med nogama Geronima Rullija končala v mreži.

Diaz je nato v 66. minuti znova poskusil, za njim pa v 67. minuti še Ibrahima Konate, oba sta za malenkost ostala brez gola. Je pa Diaz zadel v 67. minuti, ko je z glavo zadel iz bližine, žoga pa je spet med nogama Rullija šla v mrežo.

Ko je v 74. minuti Sadio Mane žogo poslal v prazno mrežo, Rulli je namreč stekel iz vrat, za 3:2, je bilo španskih upov za senzacijo konec. V končnici so Španci naredili še nekaj grobih prekrškov, kar je v 86. minuti botrovalo izključitvi Capoueja.