Celjski boksarji najuspešnejši na državnem prvenstvu

V Dupleku se je odvilo državno prvenstvo v boksu, ki je privabilo rekordno število boksarjev. Tridnevno tekmovanje je bilo prizorišče izjemnih borb in športnih dosežkov, najuspešnejši izmed vseh pa so bili člani Boks kluba Intercom Celje.

Na prvenstvu se je pomerilo 150 boksarjev, a v ospredju so bili člani Boks kluba Intercom Celje, ki so domov odnesli kar 23 medalj, od tega šest zlatih.

V članski konkurenci sta nastopila Janez Špeglič in Arber Elshani. Špeglič si je z zmago nad Gašperjem Mundo priboril naslov državnega prvaka v kategoriji do 80 kg, Elshani pa je izgubil v finalu, a kljub temu dodobra namučil evropskega podprvaka do 22 let Nejca Petriča.

Janez Špeglič, državni prvak v boksu – do 80 kg.

“Vsaka borba od najmlajših do članov je bila kvalitetna. To je pokazatelj, da se boks razvija, da klubi in trenerji dobro delajo. To je vse kar si lahko želimo,” je za TV Maribor povedal Robert Reher, predsednik Boksarske zveze Slovenije.

Poleg Špegliča so se v celjskem taboru do zlate medalje in naziva državnega prvaka povzpeli še Gal Patrik TojnkoElis LutoliAlen JačimovićRyan Moratta in Almin Šečić.

Srebrno medaljo so si prislužili Nejc ŽeleznikUla Bezgovšek, Nik Dušak Klinc, Patrik Korošec, Tian Held, Maj Horjak in Nejc Bevc Ribarič, bronasto pa Nac ZupancLucas SmoleMuhamed SejdinovićGal EzgetaMarcel Miša KelavićToni PlohlAlexander PražnikarAnej Jerkovič ter Nick Janušič.

Prvenstvo je bilo obogateno tudi z udeležbo nekdanjega slovenskega boksarskega prvaka, Dejana Zavca, ki je svojo prisotnostjo dodatno počastil dogodek.