Rumena družina pometla še z Bravom, Maribor do gladke zmage nad Taborom

Domžale, 26. 02. 2022 17.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
STA, J.B.
1

Nogometaši Domžal ostajajo neporaženi v drugem delu sezone. Zmaga proti Bravu je bila zanje že tretja zaporedna. Ob Kamniški Bistrici so slavili s 3:0, z dvema zadetkoma se je izkazal Arnel Jakupović. Nogometaši Maribora pa so premagali B24 Tabor Sežano z 2:0 (1:0).

Domžale - Bravo
Domžale - Bravo FOTO: Sofascore.com

Domžalčani kljub odsotnosti še vedno poškodovanega Dejana Georgijevića nadaljujejo uspešno serijo izidov v spomladanskem delu. Potem ko so po točki proti Taboru premagali Olimpijo in Koper, so vzeli mero še Bravu, ki je bil prav tako spomladi še neporažen. Domžale so se z deveto zmago v sezoni vsaj začasno točkovno izenačile z doslej petouvrščeno Muro, Bravo pa jim na četrtem mestu beži le še za točko.

Domžalčani so nekoliko odločneje začeli tekmo, v deveti minuti so tudi zadeli, toda Alen Jurilj je bil v prepovedanem položaju. Zato pa so domači zasluženo povedli v 14. minuti, ko je Enes Alić žogo po tleh poslal v kazenski prostor, približno z desetih metrov pa je nato zadel Arnel Jakupović, potem ko se je žoga od vratnice odbila v mrežo.

Po golu so konkretneje zaigrali tudi Ljubljančani, v 20. minuti je Gregor Bajde v kazenskem prostoru domačih slabo zadel žogo. V 33. minuti pa so bili blizu drugemu zadetku domači, ko je z roba kazenskega prostora Mitja Ilenič za malo zgrešil cilj. Strel Jurilja malce z leve pa je Renato Josipović v 35. minuti ukrotil. V 44. minuti je dotlej najnevarnejši strel Brava sprožil Simon Nsana z dobrih 20 metrov, toda Ajdin Mulalić je bil na mestu.

Mladi Ilenič je bil prvi s strelom v drugem polčasu, a je žogo poslal previsoko, drugi vroči igralec Domžal v tem delu sezone Benjamin Markuš pa je v 56. minuti podvojil prednost domačih, ko je s 14 metrov malce z leve zadel za 2:0 z diagonalnim strelom. Na teh spomladanskih tekmah je zbral dva gola in dve podaji.

V 61. minuti pa je znova zadel Jakupović, svoj šesti gol sezone je dosegel malce z leve strani po podaji Senijada Ibričića. V 65. minuti so gosti v enem napadu dvakrat nevarno streljali v kazenskem prostoru prek Luke Kerina in Matije Kavčiča, obakrat pa se je izkazal Mulalić. V 81. minuti je bil še bližje zadetku Gašper Trdin, ki je zadel vratnico domžalskih vrat s strelom malce z desne. Tudi sicer so gosti v končnici poskusili priti vsaj do zadetka, a bili neuspešni.

Zmaga Maribora v Ljudskem vrtu
Mariborčani so pomlad začeli s porazom na večnem derbiju proti Olimpiji, se nato pobrali z lepo zmago v gosteh pri Radomljah, danes pa so na krilih Ognjena Mudrinskega strli še sežanski Tabor, ki so ga premagali še tretjič v sezoni. Maribor tako ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, sežanska zasedba pa je predzadnja. Štajerci, ki na domačem igrišču niso prejeli zadetka od septembra, so prvič zagrozili v osmi minuti, ko je s strelom poskusil Danijel Šturm, na mestu pa je bil Jan Koprivec. Kot drugi pa je poskusil novi "vijol'čni bojevnik" Ognjen Mudrinski, ki pa je za malenkost zgrešil cilj s strelom z glavo. Se je pa Mudrinski desetič v sezoni vpisal med strelce v 18. minuti, ko je iz bližine z glavo matiral Koprivca.

Statistika tekme Maribor - Tabor
Statistika tekme Maribor - Tabor FOTO: Sofascore.com

Pred tem je z leve podal Đorđe Ivanović, Nemanja Mitrović pa je nato z glavo podal do 30-letnega srbskega napadalca. Mudrinski je bil nevaren tudi v 34. minuti, ko je v osrčju kazenskega prostora žogo le za malo poslal čez prečko. V 39. minuti so zagrozili tudi vse bolj aktivni Kraševci, Fahd Ndzengue je poskusil z glavo, Ažbe Jug pa je žogo ujel.

V uvodu drugega dela so bili spet podjetnejši Mariborčani, znova pa je bil v glavni vlogi Mudrinski, ko je preigraval z leve strani po vrhu kazenskega prostora, nato pa s 17 metrov z nizkim strelom žogo poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Koprivca. Mudrinski je z enajstim golom na vrhu lestvice strelcev ujel Koprčana Maksa Barišića. V 55. minuti je bil sam pred Koprivcem Marko Alvir, toda sežanski vratar se je izkazal, malce pozneje pa je Martin Milec žogo poslal visoko čez gol iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru. Domači so nato nadzorovali potek tekme, med drugim je bil nevaren še Ivanović, ki je v 71. minuti za malo zgrešil cilj, tako kot Milec s prostega strela od daleč v 79. minuti. Aljaž Antolin je prav tako nekajkrat na tekmi poskusil od daleč, a vselej neuspešno.