169938

Španski najstnik postal najmlajša številka 1

Avtor: Kenny Jan
12. 9. 2022, 07.16

Španec Carlos Alcaraz je zmagovalec odprtega teniškega prvenstva ZDA. V New Yorku je v finalu s 6:4, 2:6, 7:6 (1), 6:3 premagal Norvežana Casperja Ruuda. Devetnajstletnik je s tem postal tudi najmlajši igralec v zgodovini, ki se je povzpel na vrh lestvice ATP.

Že pred dvobojem je bilo namreč jasno, da bo eden od finalistov zadnjega grand slama v sezoni postal številka ena. To je po novem devetnajstletnik iz Murcie, ki bo na današnji posodobljeni lestvici ATP na vrhu zamenjal Rusa Danila Medvedjeva. Ta bo padel na četrto mesto, medtem ko bo drugi po novem Ruud, tretji pa Španec Rafael Nadal.

Naziv najmlajše številke ena je doslej pripadal Avstralcu Lleytonu Hewittu, ki je novembra 2001 štel 20 let ter slabih devet mesecev. Alcaraz bo 20. rojstni dan praznoval 5. maja prihodnje leto.

Za razliko od Alcaraza, ki je igral v prvem finalu turnirjev za grand slam, je Ruud grenkobo poraza izkusil že letos junija na OP Francije. V finalu ga je takrat zanesljivo ugnal Nadal.

V medsebojnih obračunih španski najstnik tudi po današnjem finalu ostaja neporažen proti Norvežanu (3-0). Letos je za svoje prvo slavje na turnirjih serije masters Alcaraz slavil v Miamiju (7:5, 6:4), pred tem pa je na pesku dobil še lanski dvoboj v Marbelli (6:2, 6:4).

Triindvajsetletni Ruud je v svojem 14. finalu izgubil petič, vseh devet turnirskih zmag ima na turnirjih serije ATP 250. Alcaraz pa je v osmem finalu osvojil šesti naslov, od tega je bil na petih najboljših letos. Dvema mastersoma je danes dodal še prvi naslov na grand slamih.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več