Zadetek nekdanjega zmaja priklical vijoličasti orkan

Nogomet 6. Jul 202321:52 1 komentar

Nogometaši Maribora so z odliko opravili z generalko pred začetkom evropske sezone. Pred približno 1000 gledalci so vijolice v Ljudskem vrtu s kar 6:2 odpihnile hrvaški Varaždin. Pod tri zadetke se je podpisal Arnel Jakupović.

Sezona 2023/2024 se za NK Maribor začenja prihodnji četrtek, ko v Ljudskem vrtu v prvem predkrogu konferenčne lige gostuje malteška Birkirkara. Vijolice so nanjo očitno zelo dobro pripravljene.

Vse uvodne domače tekme slovenskih klubov v Evropi si boste lahko ekskluzivno ogledali na Sportklubu!

To lahko sklepamo po današnji generalki v Ljudskem vrtu, ko je pred približno 1000 gledalci v Ljudskem vrtu gostoval hrvaški prvoligaš Varaždin. Varovanci Damirja Krznarja so namreč gostom z druge strani slovensko-hrvaške meje natresli kar pol ducata zadetkov.

Damir Krznar NK Maribor nogomet
Trener vijolic je bil lahko po današnji tekmi še kako zadovoljen. Foto: Jure Banfi

Jakupović oddal kandidaturo za Vipotnikovega naslednika

Že v 6. minuti je za vodstvo domačih poskrbel Arnel Jakupović. Tri minute kasneje so gostje, ki prav tako domujejo ob reki Dravi, izid poravnali, v polno je meril nekdanji nogometaš ljubljanske Olimpije Marin Pilj. To je očitno popolnoma prebudilo vijolice, ki so že do polčasa v mrežo Varaždina pospravile še štiri žoge. Dvakrat je v polno meril Ivan Brnić, svoj debitantski zadetek za Maribor je prispeval Itsuki Urata, še enkrat pa je zadel tudi Jakupović, ki je v sodniškem dodatku postavil izid polčasa – 5:1.

Zimski prišlek iz Domžal, ki je po odhodu Žana Vipotnika tokrat dobil priložnost v sami konici napada, je v drugem delu zadel še enkrat in s hat-trikom vrgel rokavico Marku Kolarju in Xhulianu Skuki, ki naj bi se borila za mesto prvega napadalca. V 60. minuti je mariborski strateg Krznar zamenjal celotno enajsterico in na igrišče poslal tudi Josipa Iličića, do konca srečanja pa je Hrvatom uspel le še lepotni popravek rezultata.

Celjani prvič poraženi

V pripravah na začetek evropskega poletja so bili znova na delu tudi Celjani, ki so morali priznati premoč lani drugouvrščeni ekipi srbskega prvenstva. TSC iz Bačke Topole je grofe ugnal z 2:1, edini zadetek za Celje je dosegel Luka Bobičanec.