Nova točka Radomelj, novo razočaranje za Muro

Nogomet 7. Avg 202220:25 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in Mure so se v 4. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Radomljani, skupaj neporaženi že od 3. aprila, tudi po štirih krogih nove sezone ostajajo nepremagani. Ob dveh zmagah imajo zdaj dva remija, slednjega so si danes izborili v enakovrednem boju z Muro, v katerem je prvi polčas pripadel domači ekipi, drugi pa gostujoči. Ta ima po novem zmago, poraz in dva remija.

Radomljani so tekmo odločneje začeli, bili nevarnejši, med drugim je Vicko Ševelj neuspešno od daleč poskusil v četrti minuti, štiri minute pozneje je žoga po podaji z desne strani nekoliko srečno zadela vrh prečke, v 20. minuti pa je Nedim Hadžić poskrbel za vodstvo domačih. Po dolgi podaji je Mario Čuić z glavo podaljšal žogo do Hadžića, ki je prišel v kazenski prostor in rutinirano ugnal Matka Obradovića.

Mura je dotlej le enkrat resneje zagrozila, ko je v 19. minuti z 18 metrov poskusil Martin Šroler, Emil Velić pa ni imel veliko dela. Pozneje so žogo več v svojih nogah držali Sobočani, ki pa ob organizirani igri domačih nikakor niso našli poti do pravega zaključnega strela. V 40. minuti je sicer z glavo poskusil Mirlind Daku, a je bila žoga z leve strani za malenkost previsoka, tako da prave nevarnosti za Velića ni bilo.

Ob polčasu je Damir Čontala v igro poslal Mihaela Klepača, v 49. minuti pa je do novega strela prišel Šroler, spet pa je bil na mestu Velić. Luka Bobičanec je zatem meril previsoko s strelom od daleč, na drugi strani pa je od daleč zgrešil Leon Sever. V 52. minuti je Daku prestregel žogo in prišel do strela z desne strani, žogo je poslal proti praznim vratom, a zadel le zunanji del mreže tik ob prvi vratnici.

V 60. minuti so imeli domači novo lepo priložnost, a se je Obradović izkazal po poskusu Hadžića iz bližine, v 71. minuti pa so se Čontalove menjave obrestovale, saj je z natančnim strelom s slabih 20 metrov zadel Klepač in s svojim drugim golom sezone izenačil na 1:1. V 77. minuti so gosti še neuspešno zahtevali enajstmetrovko, v nasprotnem napadu pa je Francesco Tahiraj poskrbel za še nekaj dela Murinega vratarja.

Od 83. minute naprej pa so Radomljani igrali praktično z igralcem manj, saj je bolj po sili razmer (Nermin Bašić je dotlej opravil vseh pet menjav) v igri po poškodbi kolena ostal Ivan Ćalušić, v 88. minuti pa tega ni uspelo unovčiti Klepaču, ki je premalo natančno meril s 14 metrov. V sodniškem dodatku pa je Ćalušić moral igrišče zapustiti na nosilih, a tudi igre z igralcem več Muri ni uspelo izkoristiti.

Radomlje bodo v 5. krogu v soboto gostovale v Kopru, Mura pa bo gostila Tabor.

Radomlje – Maribor 1:1 (1:0)

Športni park Domžale, sodniki: Ponis, Benc, Flajšman.

Strelca: 1:0 Hadžić (20.), 1:1 Klepač (71.).

Kalcer: Velić, Marković (od 81. Jazbec), Vrhovac, Guček, Hrvoj, Ševelj, Ćalušić, Čuić (od 81. Šošić), Cerar (od 72. Nuhanović), Sever (od 65. Tahiraj), Hadžić (od 65. Sokler).
Mura: Obradović, Pucko, K. Cipot, Morris, Beganović, Maruško (od 63. T. Cipot), Bobičanec (od 63. Lorbek), Šroler (od 63. Shabanhaxhaj), Kous (od 89. Majić), Daku, Petković (od 46. Klepač).

Rumena kartona: Šroler, K. Cipot.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME! Radomlje in Mura sta remizirala.

GOOOL!!! Mura je izenačila. V 71. minuti je po strelu od daleč izid na 1:1 poravnal Mihael Klepač.

Gol Mihaela Klepača:

52. minuta: Kakšna priložnost za Muro! Po veliki napaki obrambe Radomelj je imel Mirlind Daku sijajno priložnost, pred seboj je imel prazna vrata, a s strani ni zadel. Žoga se je odbila od vratnice v avt.

Priložnost Mirlinda Dakuja:

50. minuta: Še en poskus Mure, od daleč je streljal Luka Bobičanec, čigar strel pa ni bil dovolj natančen.

49. minuta: Drugi polčas so bolje začeli gostje. Zdaj je do strela prišel Martin Šroler, njegov močan strel pa je vratar Radomelj odbil.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS! Radomlje še naprej navdušujejo z igrami in rezultati na začetku prvenstva. Ob polčasu vodijo z 1:0. Če bodo prednost obdržale do konca tekme, bodo spet, vsaj za nekaj časa, skočile na vrh lestvice.

40. minuta: zdaj je imela prvo resnejšo priložnost Mura. Do strela z glavo je pred golom Radomelj prišel njen najboljši strelec Mirlind Daku, ki pa je meril čez gol.

30. minuta: Od te tekme smo pričakovali več. Razen gola prav veliko priložnosti nismo videli. Rezultat še vedno 1:0.

GOOOL!!! Radomlje še naprej navdušujejo. Po praktično prvi priložnosti na tekmi so prišle do vodstva. V polno je v 20. minuti zadel bosanski napadalec Nedim Hadžić.

Gol Nedima Hadžića:

ZAČETEK TEKME! Glede na igro, ki jo gojita obe ekipi, si danes v Domžalah, kjer Radomlje igrajo domače tekme, številni obetajo pravo nogometno poslastico. Držimo pesti, da jo bomo res videli.

PRED TEKMO:

V nedeljo se bo začelo v Domžalah. Radomljani pod vodstvom Nermina Bašića še naprej dokazujejo, da niso muha enodnevnica. Mlinarji so v tej sezoni neporaženi, še več, za pasom imajo že skalpa Maribora in Gorice ter na lestvici v hrbet gledajo le Olimpiji. Mura je na drugi strani po evropskem razočaranju zapravila še prednost treh zadetkov v Celju, kar pomeni, da trener Damir Čontala tekme zagotovo ne pričakuje ravno v popolnem miru. Morebiten nov spodrsljaj prekmurskega ponosa bi namreč močno, močno stresel njegov stolček. Tokrat prostora za rotacije, ki jih je mladi trener črno-belih opravljal tudi zaradi evropskega ritma, ne bo.

Tekme Radomelj in Mure so bile lani pravi magnet za gledalce. Na štirih obračunih je namreč padlo kar sedemnajst golov!