Dallas je polovično uspešen. Na šesti tekmi sezone je vpisal tretjo zmago. Foto: Reuters

Manj kot 24 ur po porazu z Oklahomo, ko so v zadnjih štirih minutah zapravili 16 točk prednosti, nato pa klonili po podaljšku, so Mavericksi na krilih Dončića ugnali Orlando, ki je skupaj s Houstonom najslabši v ligi. 23-letni Ljubljančan, ki je z dobrimi 36 točkami prvi strelec lige, je postavil svoj strelski rekord sezone. Popravil ga je za tri točke. 30 jih je dal že v prvem polčasu. V statistiko je v 37 minutah vpisal še tri skoke in pet podaj.

Dončić je prvi košarkar po Michaelu Jordanu leta 1986, ki je na prvih šestih tekmah sezone dosegel več kot 30 točk. 21 jih je s klopi dodal Tim Hardaway, 13 jih je zbral Dorian Finney-Smith, 12 pa Spencer Dinwiddie. Prvi izbor letošnjega nabora Paolo Banchero je bil z 18 prvi strelec Orlanda. Prvič v sezoni je dosegel manj kot 20 točk. Bol Bol, ki je imel tudi 11 skokov, jih je dodal 16.

Dallas je izgubil le štiri žoge. Dončić ni zapravil nobene, gostje pa so jih 12. Orlando je bil sicer boljši v skoku (37:47), zbral je tudi več podaj (15:20), toda domači košarkarji so imeli petkrat več ukradenih žog (10:2). Mavsi so deset minut pred koncem tekme povedli z dvomestno razliko (95:83), kar je bila tudi njihova najvišja prednost. Tedaj je pet točk zapored dosegel Hardaway, s čimer so gostitelji naredili delni izid 25:8.

Orlando se je sicer vrnil v igro, in ko je ostalo še 55 sekund, je Banchero približal na -4. Tedaj je odgovoril Finney-Smith s trojko iz kota. Podal mu je Hardaway, ki je v zadnji četrtini prispeval 12 točk. Nato je po zgrešenem metu Franza Wagnerja zadel še Luka in srečanje je bilo odločeno.

"Nismo zaman tako daleč prišli v pretekli sezoni. Veliko fantov lahko zadeva pomembne mete. Vemo, da bo Luka dal svoje, drugi pa moramo biti pripravljeni in dati svoj delež. Tokrat nam je uspelo," je dejal Hardaway. “Zavedamo se, da proti Oklahomi nismo igrali, kot bi morali. Nismo dobro odprli tekme. Preprosto ne smemo tako, toda potem smo se pobrali in zaigrali, kot je treba,“ je dodal Dončić.

Lakersi dočakali prvo zmago

Lakersom je po težavah na prvih petih tekmah le uspelo najti pot do zmage. Foto: Reuters

Los Angeles Lakersi so na šesti tekmi le vpisali prvo zmago sezone. S 121:110 so ugnali Denver, pri katerem Vlatko Čančar ni stopil na parket. LeBron James je bil s 26 točkami prvi strelec srečanja, 23 pa jih je zbral Anthony Davis.Dokazati smo morali samim sebi. Ne svetu, ne medijem, ampak samim sebi. Vesel sem, da smo se tako odzvali,“ je bil zadovoljen trener Jezernikov Darvin Ham.

Russell Westbrook, ki je 18 točk dal s klopi, je ob tem povedal: “Kot sem omenil prvi dan, pripravljen sem narediti vse, s čimer lahko pomagam ekipi do zmage.“ Lakersi so imeli na prvih tekmah sezone velike težave z metom z razdalje. Tokrat je bila njihova trojka 43-odstotna. Nikola Jokić je v statistiko vpisal 23 točk in 14 skokov.

Pelikani v drugem polčasu nadigrali Clipperse

Na uvodni nedeljski tekmi so LA Clippersi izgubili proti New Orleansu z 91:112. Pelikani so blesteli v drugem polčasu, ki so ga dobili kar s 60:39. Zion Williamson je manjkal na zadnjih dveh tekmah zaradi poškodbe hrbta. Vrnil se je v velikem slogu, z 21 točkami in 12 skoki je bil nerešljiva uganka za obrambo Clippersov. Najboljši strelec New Orleansa je bil CJ McCoolum z 22 točkami. Ni se preveč poznalo, da je bil odsoten Brandon Ingram.

Clippersi so izgubili že četrto tekmo zapored. Znova je manjkal zvezdnik Kawhi Leonard, ki še vedno čuti bolečine v kolenu in se tudi na naslednjih tekmah še ne bo vrnil. Gostitelji so zadeli le 11 trojk iz 39 poskusov.