Cedevita Olimpija je v manj kot tednu dni doživela dva grenka poraza. V sredo jo je Lietkabelis ugnal v Evropskem pokalu, kjer zdaj nima več možnosti za napredovanje. Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

Ljubljančani bi si z zmago zagotovili končnico, toda v dvorani na Višnjiku, ki nosi ime legendarnega zadrskega košarkarja Krešimirja Ćosića, ta je kot trener in igralec deloval tudi pri Olimpiji, jim je domača zasedba, ta ima letos veliko finančnih težav, odčitala pošteno lekcijo. S šestim porazom slovenski prvaki izgubljajo boj na daljavo za tretje mesto. Namreč imajo enako število porazov kot Budućnost, ki ima boljši medsebojni rezultat, zmaje pa čaka še zaostalo srečanje s Crveno zvezdo.

Vsega 26 točk v prvem delu

Imeli smo slab napadalni dan. Žoga ni krožila, niso bili vsi igralci vključeni v napad. Našim tekmecem smo dopustili, da narekujejo, kaj počnemo v napadu. Vsaka tekma v zaključku slabše sezone prinaša pritisk, to zdaj velja v regionalni ligi. Odločilni boji so pomembni za vsako ekipo. Moramo znati odgovoriti vsaki ekipi.

Josh Adams

Tekma je bila kazalnik vseh težav, ki jih ima Cedevita Olimpija to sezono. Kot po pravilu namreč slabo začenja tekme. Tudi srečanje v Zadru je, ko je po dobrih treh minutah zaostajala z 10:3. Yogi Ferrell jo je sicer s trojkami približal, toda že v deveti minuti so gostitelji prvič povedli z dvomestno razliko. Vsega 13 točk so zmaji zmogli v prvi četrtini, skromen dosežek pa ponovili v drugi.

Ob polčasu so Dalmatinci vodili kar za 17 in glede na anemično predstavo gostujoče zasedbe je bilo srečanje pravzaprav že odločeno. Zadar je zlahka prebijal ljubljansko obrambo, ki je praktično vso sezono zelo povprečna. V Evropskem pokalu celo najslabša, tudi v Ligi ABA pa defenzivno Cedevita Olimpija ne blesti.

Le ena asistenca v prvem polčasu, tri pa v drugem

Še slabši je bil tokrat napad. V igri vrste Jurice Golemca je vidno pomanjkanje kemije med košarkarji, ki ne igrajo kot prava ekipa. Vsako tekmo je preveč individualnih akcij in posiljenih napadov določenih posameznikov, v Zadru pa je ta nepovezanost še posebej bodla v oči. Namreč v prvih 20 minutah je uspelo zmajem zbrati zgolj eno asistenco, v drugem pa so dodali le tri.

Tudi druga polovica srečanja ni prinesla zasuka ali boljše igre Cedevite Olimpije. Zadar je največ vodil za 26. Ljubljančani so za dve metali 40-odstotno, za tri 25, proste mete pa 58. Prvi strelec gostov je bil s 17 točkami Josh Adams, Ferrell jih je dodal 16, Alen Omić 11, Zoran Dragić pa deset. Dario Drežnjak jih je na drugi strani dal 20, Luka Božić pa 19.